ФОРУМ

У столичному  Українському домі усім бажаючим розповідають про переваги пільгової іпотеки

 

Велика зацікавленість ЗМІ та не дуже велика від пересічних громадян — так можна охарактеризувати перший день роботи виставкового форуму з промовистою назвою «Доступне житло: від держави до людини, від ідеї до квартири». І справді, державні мужі та представники місцевих органів влади постійно скаржаться, що, попри чималі рекламні зусилля, громадяни не дуже цікавляться програмою 3% кредитування купівлі житла.

Ця молода родина дуже зацікавилася програмою. Фото Володимира ЗАЇКИ

Аби більше зацікавити людей пільговою іпотекою, після короткого привітального слова міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк перед перерізанням червоної стрічки відкриття форуму запропонував зробити це громадянам, які не мають свого житла. «Буде дуже символічно, адже цим людям має пощастити у справі одержання своїх квартир», — наголосив міністр. На пропозицію відгукнулися дві симпатичні дівчини, які швидко впоралися з розрізанням стрічки.

Новацією, яка має привернути увагу громадян, стане те, що частину квартир у будинках, які братимуть участь у програмі «Доступне житло», планують звільнити від податку на прибуток, повідомив А. Близнюк під час конференції. Крім того, нині Мінрегіон збирає пропозиції від місцевої влади щодо надання земельних ділянок для зведення таких будівель. На сьогодні місцева влада запропонувала для втілення в життя цих починань 1,7 тис. га земель. Мінрегіон укотре наголосив, що для будівництва такого житла землю надаватимуть безкоштовно, а держава та місцева влада вкладатимуть кошти в розбудову інженерної інфраструктури. Саме на це заплановано спрямувати частину коштів із 1 млрд грн, виділених цього року на програму.

Щодо самого форуму, який нагадує виставку, то його родзинкою, напевне, став консультаційний центр Мінрегіону. За задумом керівників відомства, він має інформувати про 3% іпотеку для населення. Біля цього стенда кореспондент «УК» споглядав деяке скупчення людей.

Так, розмовляючи із заступником голови правління фірми «Фінансова компанія «Княгиня Ярославна» Олексієм Ковалем, можна було зрозуміти, що деяке перевищення ціни квадратного метра доступного житла до 25% (від норми, яка зазначена у відповідній постанові Кабміну) у фірм-забудовників є. Хоч вони мають на це права, та все-таки людям квартири обходяться дорожче. А представник «Київміськбуду» так і не змогла відповісти журналісту, скільки квартир отримали люди за програмою, пославшись, що цією інформацією володіє лише її високе начальство. Натомість начальник управління організації та супроводження роздрібного бізнесу «Укрексімбанку» Вікторія Грецька повідомила, що «Укрексімбанк уже має 20 заявок від людей на отримання такого кредиту. Проте, на відміну від інших установ, наші громадяни самі шукають компанію-забудовника і обирають майбутнє житло».

Кореспондента «УК» цікавило й таке дуже важливе запитання: чи надають банки 3-відсоткові кредити під купівлю житла на вторинному ринку? Свого часу у Мінрегіоні заявляли, що таку можливість громадянам буде надано. За даними В. Грецької, це питання ще не розглядали.

Виставковий форум, без сумніву, стане корисним для пересічних громадян. Кожен зможе знайти відповіді на запитання, які їх цікавлять, адже тут зібрані воєдино і державні органи, і компанії-забудовники, і банки.