НАДІЇ

Прикметою 11-го олімпійського дня стали для нас невдачі у вітрильництві та стрибках із трампліна

Жодною нагородою із 20 розіграних у Лондоні комплектів нашим спортсменам цього дня поповнити свою скарбницю так і не вдалося. Великі надії покладала країна на вітрильний спорт: у класі RS-X виступала Ольга Масливець. Тернополянка розпочала вирішальну гонку  на четвертій своїй Олімпіаді найкращим стартом серед інших серфінгісток, на перегоні ще й нарощувала темп. За кілька хвилин до фінішу спортсменку із переслідувачкою розділяли 200 метрів, і здавалося, що на завершальному етапі Ольга Масливець упритул наблизилася до срібної медалі. Та фінішна стометрівка обернулася для неї несподіваним фіаско: вийшовши із пориву вітру, українка дала дорогу іспанці Маріні Алабау Нієрі. Остання була лідером змагань у загальному заліку, забезпечивши собі золото достроково. А от українку друге місце в гонці вивело лише на четверте місце. Відповідно срібло та бронзу отримали серфінгістки із Фінляндії (Туулі Петайя) та Польщі (Софія Нокеті-Клепачка).

Ольга Масливець за крок від срібної медалі. Фото з сайту ua.sport.comments.ua

Призовим результатом для України не завершилися й фінальні виступи серед жінок у синхронному плаванні. Протягом триденних змагань золоті медалі собі гарантували росіянки Наталія Іщенко та Світлана Ромашина. А харків’янки Дарина Юшко та Ксенія Сидоренко хоч і показали у дуеті бездоганну техніку, та вище шостої позиції не піднялися.

Цього дня у Лондоні також визначали «залізну людину» — переможця змагань із тріатлону. На околицях місцевого Гайд-парку спортсмени мали здолати кілька випробовувань: переплисти 1600 м річки, пересісти на велосипед, проїхавши на ньому 43 км, а потім пробігти 10 км. Тут виокремилися брати з Британії Елістер (золото) та Джонатан (бронза) Браунлі. Другим перетнув фінішну лінію Хав’єр Гомес (Іспанія) із різницею 11 с. А українець Данило Сапунов завершив дистанцію 42-м, програвши чемпіонам 5 хв 7 с.

До кошика невдач можна записати й показник українця Іллі Кваші, який, не реалізувавши потенціал у стрибках у воду з 3-метрового трампліна, посів 8 місце. До речі, у фіналі він показав гірший результат, аніж у кваліфікації. А наш Олексій Пригоров не пробився до фіналу. Чемпіон у цьому виді із Росії — Ілля Захаров.

Не підкорився на Олімпіаді півфінал стрибків у довжину Вікторії Рибалко та Маріанні Твердохліб. Їхні бали — 6,29 м та 6,19 м були непрохідними (мінімум 6,40). До головного фіналу не добігли 200 м Марія Ремень, Христина Стуй та Єлизавета Бризгіна. Зокрема Марії Ремень у відборі не вистачило лише 6 сотих секунди (її час 22,62 — четвертий у забігу). Найшвидшою на доріжці була американка Річардс-Росс із часом 22,30.

Важкоатлетові Ігореві Шимечку у ваговій категорії понад 105 кг не вистачило загальної суми 429 кг. Для золота показник не мав бути меншим за 455 кг. Жодної медалі не вибороли українці й у фіналі стрибків у висоту. Богдан Бондаренко із 2 м 29 см посів 7-й рядок у протоколі, а Андрій Проценко із 2,25 поділив 9—11 місця із двома іншими конкурентами.

Цікавинки спостерігались у фіналах тих видів спорту, до яких не пройшли наші співвітчизники. Останнього дня зі спортивної гімнастики виокремилися китайці. На паралельних брусах друге для себе золото взяв Фен Чже. А серед жінок у вправах на колоді вразила майстерністю суддівство Ден Ліньлінь. На поперечині програмою ошелешив присутніх вузькопрофільний фахівець із Нідерландів Епке Зондерланд, а у вільних вправах серед жінок виокремилася Алєксандра Райсман зі США. До слова, у цих двох дисциплінах українці не були представлені зовсім. І, звісно, у настільному тенісі рівних не було світовим його лідерам. У різних дисциплінах Китай виборов 5 золотих нагород.

Однак надію нам втрачати зарано: ще побореться за медаль наша веслувальниця Інна Осипенко-Родомська. Вона кваліфікувалася до фіналу одиночних змагань на дистанції 500 м, показавши другий час — 1 хв 51 ціла і 515 тис. с. Надія українців принаймні на бронзову медаль з’явилася під кінець спортивного дня завдяки перемозі на рингу  Тараса Шелестюка (вагова категорія до 69 кг) над французом Алексісом Вастеном. Це вже наш третій півфіналіст боксерського турніру в Лондоні. Однак і він три раунди тримався на рівні із суперником — показник 18:18. А кращим став за рахунок загальної кількості точних ударів.

Тож виходить, що після двох медальних днів наша збірна не виграла жодної нагороди. Шість сухих фіналів цього дня опустили нашу державу з 17 на 19 місце у загальному ме?дальному заліку Олімпійських ігор.