З 1 жовтня 2019 року запроваджують монетизацію пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Фахівці Міністерства соціальної політики пояснили, що, відповідно до ухваленого рішення, паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі — готівкова і безготівкова.

Пільги у безготівковій формі призначатимуть усім пільговикам в автоматичному режимі за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк. Для цього Ощадбанк вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Після того Ощадбанк переказуватиме кошти на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, укладених між ними та АТ «Ощадбанк».

Такий механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які мають право на пільгу і не можуть витрачати сили і час на оплату житлово-комунальних послуг. Ідеться передовсім про людей похилого віку, які звикли до усталеного алгоритму дій і не бажають його змінювати.

Пільги у готівковій формі призначатимуть усім охочим пільговикам на підставі заяв, поданих особисто до органів соціального захисту населення, які формуватимуть щомісяця до 25 числа реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі й передаватимуть їх до Мінсоцполітики. Після цього  фахівці міністерства, опрацювавши отримані реєстри, надсилатимуть їх до Ощадбанку та переказуватимуть йому кошти для виплати монетизованих пільг.

Так кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх будь-коли у зручний для себе час.

Упровадження цих механізмів має на меті поєднати максимальну зручність для громадян зі створенням необхідних умов для розвитку прозорого і конкурентного ринку надання житлово-комунальних послуг.

Любов ДМИТРЕНКО
для «Урядового кур’єра»