Тимчасово виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, зустрічаючись із Надзвичайним і Повноважним послом Киргизької Республіки в Україні Ідрісом Кадиркуловим та радником посла Есеном Аксамаєвим, висловив подяку за ініціативу Посольства Киргизької Республіки в Україні щодо відновлення співпраці в галузі культури.

«Культура Киргизстану — це культура світу, так само, як і українська. Ми повинні забезпечити доступ для наших громадян до культурної спадщини, яка цікава та важлива для обох наших країн», — цитує свого очільника Міністерство культури та інформаційної політики.

Ідріс Кадиркулов розповів про заходи, які планує Посольство з нагоди відзначення 210-річчя із дня народження Тараса Шевченка. Посол поділився реалізованими та запланованими досягненнями на шляху зміцнення співпраці обох країн в культурній галузі. Зокрема, за підтримки Посольства було надруковано твори киргизького письменника-гуманіста Чингіза Айтматова українською мовою. Також було знято кінострічки, які планують перекласти українською.

Ростислав Карандєєв високо оцінив ініціативи, які запропонувало Посольство Киргизької Республіки в Україні, і підкреслив важливість національно-патріотичного виховання та формування стійкої ідентичності у громадян обох країн.

«Ми вилучаємо російський продукт в українському культурному просторі. Також важливо мінімізувати його у світі, адже росія використовує свою культуру як один зі шляхів поширення пропаганди», — підсумував Ростислав Карандєєв.