Україна і Велика Британія продовжать скасування ввізних мит і тарифних квот у двосторонній торгівлі ще на п’ять років.

Перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки Юлія Свириденко та міністр з питань торговельної політики департаменту з питань бізнесу і торгівлі Сполученого Королівства та міністр у справах Лондона Грегорі Вільям Хендс підписали угоду №3 у формі обміну листами, якою внесено зміни до Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в частині зобов’язань стосовно лібералізації торгівлі між сторонами, повідомляє Мінекономіки.

«Важливою віхою в торговельних відносинах між нашими країнами стало укладення 2022 року угоди про повну лібералізацію торгівлі. Унаслідок реалізації цієї угоди двостороння торгівля товарами між Україною та Великою Британією перевищила $1,4 мільярда, що на 20% більше, ніж 2022 року. Ми уклали нову угоду, яка продовжить повну лібералізацію торгівлі ще на п’ять років і значно активізує наше торговельне партнерство. Це зміцнить експортний потенціал України, сприятиме розвитку бізнесу та національної економіки», — зазначила Юлія Свириденко.

Угодою передбачено скасування всіх ввізних мит, а також тарифних квот у двосторонній торгівлі. Вона буде чинною протягом п’ятирічного періоду до 31 березня 2029-го (за винятком яєць та продуктів із м’яса птиці, лібералізацію торгівлі з якими буде продовжено на два роки — до 1 квітня 2026-го), її можна пролонгувати за домовленістю між сторонами на новий термін.

Продовження лібералізації торгівлі товарами сприятиме пожвавленню торгівлі між Україною та Великою Британією та нарощуванню вітчизняними виробниками експорту власної продукції, яку вони традиційно постачали на британський ринок. Зокрема йдеться про борошно, зерно, молочну продукцію, м’ясо птиці та напівфабрикати, томатну пасту, мед, кукурудзу, пшеницю, соки, цукор тощо.