Іванка МІЩЕНКО,
для «Урядового кур'єра»

Новий Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Такаші Кураі прибув уперше із візитом на Луганщину. За його словами, вже почав знайомство з областю, зокрема, з бізнесом у Кремінній, та йому важливо оцінити проблеми, у вирішенні яких зможе допомогти Уряд Японії. Саме обговоренню цих питань було присвячено зустріч в обласній державній адміністрації.

За останні роки Уряд Японії надав Луганщині допомогу на загальну суму близько 10 мільйонів доларів. Це, зокрема, відновлення об’єктів критичної інфраструктури, сфери освіти та культури, у тому числі реалізація масштабного проекту по відновленню водопостачання Кремінної.

Але через складну економічну ситуацію у регіоні, Луганщина потребує допомоги міжнародної спільноти й надалі у вирішенні цілої низки питань, серед яких - організація надійного електропостачання, будівництва додаткової гілки залізниці для повноцінного з’єднання усієї підконтрольної українській владі території області. Та, особливо, проблеми підтопленням шахт ДП «Первомайськвугілля», яке загрожує масштабною техногенною катастрофою.

«Для мене є дуже важливо визначити подальші пріоритети у нашій спільній діяльності. Таким чином допомога нашої країни буде більш корисною», – підсумував пан Посол.