Виготовити закордонний паспорт — справа, яка завжди викликає в українців певний ажіотаж, зайве хвилювання. Адже йдеться й про великі черги, що можуть розтягнутися навіть на багато місяців, і про відсутність необхідних бланків чи навіть самих паспортів. А тут ще останні суспільно-політичні події в країні різко збільшили кількість охочих оформити відповідний закордонний документ громадянина України. Зате така ситуація сприятлива для деяких нечистих на руку працівників Державної міграційної служби країни.

Махлювання з оформленням паспортів не пройшло. Фото Світлани СКРЯБІНОЇ

Один з подібних фактів зареєстрували днями оперативники управління боротьби з організованою злочинністю УМВС України в Тернопільській області. Вони затримали в одному з райцентрів головного спеціаліста міграційної служби. Зі слів начальника відділу боротьби з корупцією обласного УБОЗ Олега Пальчика, лише за один робочий день цей службовець примудрився отримати «доплати» три тисячі гривень. А загалом під час обшуку в його кабінеті правоохоронці виявили майже 5500 американських доларів, 1300 євро, 27 тисяч гривень, 50 фунтів стерлінгів. Підозрюваний переконував міліціонерів, що ці суми нібито із сімейної скарбнички, які він, мовляв, вирішив зберігати на робочому місці. Проте оперативники впевнені, що гроші здобуті нечесним шляхом і це вдасться довести.

«Паспортиста» затримали. Йому інкримінують частину 4 статті 368 Кримінального кодексу України. Проте оперативна робота з документування фактів отримання незаконної вигоди державним службовцем і надалі триває. Міліціонери з’ясовують, хто ще зі співробітників державного відомства причетний до хабарницької схеми вимагання грошей. І не лише в райцентрі, де працювала ласа на побічні «доплати» особа. Оперативники опублікували в ЗМІ номери телефонів, за якими просять краян повідомляти про випадки вимагань за виготовлення закордонних паспортів чи інших послуг міграційної служби.

Тим часом на Тернопіллі вирішили серйозно боротися із системною корупцією та хабарництвом, налаштувати дієвий громадський контроль у запобіганні злочинам проти гідності. Спочатку провели засідання «круглого столу» «Духовне відродження нашого краю», де висунули пропозицію із започаткування громадської ініціативи «Я не даю, я не беру хабарі». Долучитися до неї закликали представників владних структур та органів місцевого самоврядування. На останній сесії обласної ради народний депутат, голова постійної комісії з питань законності та правової політики, а нині вже й заступник голови обласної держадміністрації Леонід Бицюра озвучив депутатський запит щодо підтримки цієї громадської ініціативи. Народні обранці цим запитом перейнялися, й більшість з них віддала за нього свій голос.