ДОСЛІДЖЕННЯ. У день страйку російської Вікіпедії 10 липня відвідуваність статей української Вікіпедії значно перевищила середньостатистичні показники. 

Про це повідомив Юрій Пероганич, член правління - виконавчий директор ОО «Вікімедіа Україна», передає УКРІНФОРМ.

«Головну сторінку цього дня відвідали 103 886 разів, тоді як зазвичай відвідують 20-25 тисяч разів. Такі статті, наприклад, як українська мова, Київ, Москва, Росія, Ялта, Шопен, Шекспір відвідували в 2-3 рази частіше, а Україна і Джастін Бібер – у 7 разів частіше, ніж у попередні дні липня», – зазначив Ю.Пероганич.

За його переконанням, це підтверджує, що українська Вікіпедія має значний потенціал, який не розкривається через те, що багато українців володіють також російською. Хоча завдяки користувачам, відданим українській Вікіпедії, цей мовний розділ наразі за кількістю статей займає 14-е місце, а за відвідуваністю – 20-е (квітень 2012) місце в світі.

Нагадаємо, що страйк російської Вікіпедії викликаний поправками до закону про інформацію, які, на думку учасників проекту, можуть призвести до створення в Росії аналога «великого китайського фаєрвола».