Продукти харчування в Черкаській області почали дешевшати. Ціна на цукор після ажіотажу впала з 18,70 до 16 гривень за кілограм; на гречку — з 25 до 17—23; на рис — із 30 до 26—28 гривень (дані на 4 березня).

На оптовому ринку «База ОПС» у Черкасах, звідки продукцію постачають на більшість торговельних підприємств, запасів продовольчих товарів достатньо. Як розповідають підприємці, ринок заспокоюється. Причин для паніки немає, а ще недавно одні виробники не хотіли продавати товар, притримували на три-чотири дні, інші не встигали задовольняти попит, як-от завод «Дніпромлин». На базі ціна на цукор не піднімається вище ніж 700 гривень за 50 кілограмів. А в районах ціну подекуди «крутили» до 1,2—1,5 тисячі гривень за мішок. Нині у Черкасах оптова ціна на цукор від 11 до 13 гривень, тобто він дешевшає.

В області 55 тисяч тонн цукру, тобто восьмимісячний запас. Продовольчої пшениці теж вистачає — 360 тисяч тонн. Круп достатньо. Є й м’ясо, адже Черкащина  — один з найбільших виробників курятини й свинини.

Причиною нещодавніх цінових стрибків торговельники називають нестабільність гривні. Поліз угору долар — з’явився ажіотаж. Люди почали вичищати з магазинів буквально все. За статистичними даними, олія тоді додала в ціні на 35 відсотків, яловичина — на 41, курятина — на 33, свинина — на 16. Борошно подорожчало на 65 відсотків, крупи — на 60, цукор — на 53. Лише картопля, овочі та молоко залишилися майже на тому самому рівні. Звісно, не лишилися осторонь цього процесу й спекулянти.

Як не допустити спекуляцій на ринку? Як вважає голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко, потрібно контролювати наповнення прилавків продукцією та вчасно реагувати на збої в цьому процесі. Це зробив Держрезерв із цукром, «викинувши» його у великі торговельні мережі. І результат був: одразу почала зменшуватися ціна. Політика держави повинна бути спрямована на достатнє виробництво продуктів харчування.