ІГРИ-2012

Якби не сумнівні рішення арбітрів, медалей у збірної України було б значно більше

Драматичні події продовжують переслідувати українських спортсменів у Великій Британії. Черговий гучний скандал за участю нашої національної дружини — на легкоатлетичній доріжці лондонського Олімпійського стадіону.

У суботу багатоборки завершили передостанній вид програми — метання списа. Киянка Людмила Йосипенко зуміла відправити снаряд на 49,63 м, продемонструвавши свій найкращий результат у сезоні. Перед останнім видом програми наша землячка замикала трійку кращих із сумою 5701 очко.

Пізно ввечері вся Україна очікувала забігу лідерів на 800 метрів — саме тут вирішувалася доля олімпійських нагород в одному з найвидовищніших видів королеви спорту. Легкоатлетка з Німеччини Лілі Шварцкопф, яка на фініші випередила Людмилу і посіла у семиборстві друге місце, була дискваліфікована. Не встигли наші вболівальники порадіти за Йосипенко, як судді задовольнили протест німецької сторони і повернули німкені срібну медаль.

«Золото» виборола Джессіка Енніс із Великобританії (6955). Росіянка Тетяна Чернова опустилася на третє місце, а українка Людмила Йосипенко — на четверте. Ще одна представниця України Ганна Мельниченко з Полтавщини на десятій сходинці.

Микола Лабовський із Чернівецької області показав останній час у бігу на десять кілометрів. Результат українця — 29:32.12 — 26 місце. Золоту медаль завоював британець Фарах, «срібло» — у американця Раппа.

Казахстанський важкоатлет Ілля Ільїн завоював золоту медаль у змаганнях з важкої атлетики у ваговій категорії до 94 кг. Костянтин Пілієв з Донецька завершив змагання на 12-й сходинці. Нагадаю, інший представник України — срібний призер чемпіонату світу Артем Іванов — не брав участі у змаганнях через травму.

— Якось невдало взяв штангу на груди, і нога під вагою пішла вбік, — пояснив атлет. — Найімовірніше, надірвав зв’язки. Можливо, буде потрібна операція.

Ольга Саладуха принесла Україні першу нагороду в легкій атлетиці, ставши третьою на Олімпіаді в Лондоні в секторі з потрійного стрибку.

Тривалий час серед лідерів трималася інша українка — Ганна Князєва, але в останній спробі її результат покращили і Саладуха, і Баргуен, яка стрибала вже після Саладухи, посунувши спортсменку з донецька на третю сходинку.

Ця нагорода стала сьомою для української збірної на Олімпіаді-2012. Тепер українці мають доробок — дві золоті та п’ять бронзових медалей.

ПРЯМА МОВА

Олександр АПАЙЧЕВ,
головний тренер збірної України з легкої атлетики:

«Після оголошення результатів Лілі Шварцкопф була дискваліфікована в бігу на 800 метрів. Ми уважно передивилися відео: німкеня справді чотири рази наступила на лінію, що заборонено правилами. Якби цей вердикт залишився в силі, нашій Людмилі Йосипенко мали вручити бронзову медаль. Але німці подали протест, який задовольнили.Ми подали зустрічний протест — його відхилили. Це якесь свавілля. Для мене це сумно і гидко».

Ольга САЛАДУХА,
бронзовий призер Ігор:

«Це були найскладніші змагання в кар’єрі. Ця «бронза», — як «золото»: травмувала ногу і були сумніви, чи взагалі стрибати. У кваліфікації та фіналі заважала ця травма плюс вітер постійно був зустрічний. Розстрибалася лише у четвертій спробі. Я думала, що помру, коли висвітили 14,79, що серце вискочить, і молилася потім, аби хоча б було третє місце. Дуже уже хотіла перемогти».