ІГРИ-2012

Уболівальники сподіваються на успіх   українських майстрів шкіряної рукавички

До нинішнього олімпійського циклу нашим шанувальникам королеви спорту доводилося лише ностальгічно згадувати славетні часи, коли на легкоатлетичних доріжках панували Валерій Борзов і Жанна Пінтусевич-Блок. Крига скресла два роки тому, коли збірна України несподівано перемогла в жіночій спринтерській естафеті на чемпіонаті Європи.

Те, що цей успіх не був випадковістю, лідери нашого квартету довели на зимовій першості Старого Світу-2011. Марія Рємєнь із Запоріжжя завоювала бронзову медаль у бігу на сто метрів, а її подруга по команді Олеся Повх стала чемпіонкою Європи в одному з найпрестижніших видів легкоатлетичної програми.

У півфіналі Єлизавета Бризгіна фінішувала першою. Фото з сайту daylife.com

Головним стартом передолімпійського сезону став для нашої четвірки торішній чемпіонат світу в Південній Кореї. Останнього дня світової першості Олеся Повх, Наталя Погребняк, Марія Рємєнь і Христина Стуй пронесли естафетну паличку за 42,51 секунди, завоювавши бронзові медалі. Попереду були лише визнані фаворити — команда Ямайки й американський квартет, який показав найкращий час сезону в світі — 41,56.

Статус фаворитів Олімпіади  українська естафетна збірна в бігу 4 по 100 метрів підтвердила і на легкоатлетичному стадіоні британської столиці. Наша команда перемогла у півфінальному забігу, випередивши срібних призерів світової першості — команду Ямайки. Кращий час показали лише американки та квартет з Трінідада й Тобаго, що бігли в іншому півфіналі.

Фінальний забіг відбувся вчора пізно ввечері.

Першим спринтером у світі, який виграв на двох Олімпіадах поспіль біг на дистанції 100 та 200 метрів, став Усейн Болт. Неймовірний 25-річний атлет з Ямайки вчора пізно ввечері збирався завоювати свою третю золоту нагороду в Лондоні — цього разу в спринтерській естафеті.

25-річна киянка Юлія Прокопчук ще перед останньою спробою була другою у змаганнях зі стрибків у воду з 10-метрової вишки. Але провалений останній стрибок коштував нашій спортсменці не лише срібла — він відкинув Юлію на дванадцятий рядок підсумкового протоколу.

Сьогодні і завтра відбудуться фінальні бої боксерського турніру Олімпіади, де позиції українських спортсменів мають напрочуд вдалий вигляд.