ФІНАНСИ 

У Сімферополі пройшов перший Форум донорів міжнародної технічної допомоги
 

На нього з’їхались представники 30 міжнародних організацій, посольств, консульств, а також місцевих органів самоврядування, громадських організацій. Під час заходу зустрілись три зацікавлені сторони: організатори (зацікавлені у просуванні регіональних проектів), донорські організації (що реалізують завдання ЄС та інших країн у пріоритетних регіонах), органи виконавчої влади, бізнесмени і громади (проблеми яких потребують розв’язання за допомогою міжнародної спільноти). Вони змогли вислухати не одного і накреслити плани на майбутнє.

За словами міністра економічного відомства Криму Світлани Верби, уже кілька років в автономії працюють представники міжнародних фондів з Туреччини, Швейцарії, Швеції, Канади, країн Євросоюзу. При цьому найбільша кількість проектів реалізована за підтримки Бюро міжнародного розвитку США. Так, торік в автономії реалізовано 92 проекти за підтримки міжнародних фондів на понад $90 млн. Вони вирішують безліч життєво важливих питань (водопостачання, ремонт каналізаційних споруд, відновлення дитсадків, відродження агросектору тощо), наголосила вона.

Так, за даними заступника Голови Ради міністрів АРК Валерія Пальчука, нещодавно Рада міністрів АРК прийняла рішення про залучення на модернізацію ЖКГ Ялти 10 млн євро кредитів з ЄБРР і 5 млн євро техдопомоги уряду Швеції.

На думку заступника директора Представництва ПРООН в Україні Олени Панової, у цьому процесі важливим є те, що до реалізації проектів  долучається громада, яка вчиться самостійно вирішувати проблемні питання. «Ми завжди підтримаємо ініціативи громади змінити життя на краще, — наголосила вона. — Тут важливо ефективне використання коштів, а також підтримка проектів місцевими органами влади та жителями після завершення їх фінансування».

Під час форуму Мінекономрозвитку АРК і Представництво Міжнародної організації з міграції в Україні підписали меморандум про співпрацю за проектом «Програма сприяння економічному розвитку і зайнятості». Ось як прокоментувала підписання угод С. Верба: «Ми зіткнулися з тим, що розробляючи плани соціально-економічного розвитку, плануючи бюджет, відбувалося дублювання заходів. Розбалансованість у роботі призвела до того, що, учасники програм не знали, що планує уряд, а уряд був не в курсі реалізації програм. Підписана угода залучає наших партнерів до спільної роботи. Але ми не встановлюємо контроль над реалізацією проектів — ми координуємо свою діяльність, домовляємося, що робитимемо у тому чи тому районі півострова». Логічним завершенням роботи форуму стала біржа контактів, де зацікавлені у майбутній співпраці сторони мали змогу обмінятися контактами для подальшої співпраці.