Передвиборчий процес набирає обертів з кожним днем, у чому зайвий раз можна переконатися, ознайомлюючись з офіційною міліцейською статистикою. Якщо за перші десять днів від початку виборчої кампанії органи внутрішніх справ зареєстрували лише 26 заяв про пов’язані саме з цією тематикою правопорушення, то через місяць — 207, а за другу декаду вересня — майже півтисячі. Загалом же станом на 20 вересня міліція зафіксувала 826 повідомлень чи заяв про, так би мовити, зазіхання на виборче законодавство, повідомив міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко під час чергового засідання Ради регіонів, де розглядали питання забезпечення прозорості та відкритості виборчого процесу.

Певна річ, це лише початок: спираючись на досвід попередніх перегонів, можна не сумніватися, що основна навала отих самих звернень до правоохоронців ще попереду. Причому не завжди виправданих, а то й відверто провокаційних, хоч, звичайно, і вмотивованих також вистачатиме, — як відомо, в боротьбі за електоральні голоси деякі кандидати в депутати чи їхні команди сповідують той принцип, що для перемоги підходять усі форми і методи…

Цікаво, що поки що першість щодо звернень до міліції з приводу майбутніх парламентських виборів тримає столична область. За нею — сам стольний град Київ. Далі, в порядку убування, Вінниччина, Донеччина, Одещина, Крим (без Севастополя) і Кіровоградщина. Зате найменше за місяць з лишком до голосування на порушення передвиборчих норм і правил скаржаться виборці з  Дніпропетровської, Івано-Франківської, Сумської, Миколаївської та Житомирської областей, які ніколи не значилися серед байдужих до виборчих перипетій регіонів.

З чим це пов’язано, зараз сказати важко, тим паче, що міністр запевнив: з початку передвиборчої кампанії МВС веде облік офіційних повідомлень від усіх без винятку учасників процесу. Як у міністерстві, так і в обласних управліннях нині цілодобово працюють оперативні штаби, де збирають і аналізують інформацію про правопорушення. За словами Віталія Захарченка, їх ретельно перевіряють, після чого приймають рішення відповідно до чинного законодавства. До речі, з 20 жовтня особовий склад органів внутрішніх справ буде переведено на посилений варіант несення служби. А щоб і собі бути максимально прозорими та відкритими, МВС України готове поділитися наявною інформацією про надходження скарг чи повідомлень щодо порушення виборчого законодавства. Відтепер усі бажаючі можуть ознайомитися з ними на сайті Міністерства внутрішніх справ практично в режимі он-лайн — дані оновлюватимуть щодня.