НАШІ ПОЧИНАЮТЬ

Українські шахістки вперше виграли командний чемпіонат світу

Жіноча збірна нашої країни  феєрично перемогла на командному чемпіонаті світу з шахів, який учора завершився в столиці Казахстану Астані. Золоті нагороди світової першості здобули Катерина Лагно, Ганна Ушеніна, Марія Музичук, Наталія Жукова та  Інна Яновська-Гапоненко. В останньому турі українки зіграли внічию з росіянками і, набравши 16 очок, стали недосяжними для решти суперниць ще до завершення ними своїх поєдинків.

Загалом у дев’яти турах змагань, які проходили в одне коло,  збірна України показала відмінний результат: не програла жодного матчу і домоглась двох нічиїх.

Відзначимо, що нинішній чемпіонат світу серед жіночих збірних — четвертий за рахунком. Три попередніх (2007, 2009, 2011) вигравали китаянки. Цього разу наші дівчата взяли гору над непереможними суперницями. Як з’ясувалося згодом, саме зустріч з китайськими дівчатами стала визначальною, а наші здобули ключову перемогу —  3:1: Катерина Лагно і Марія Музичук чорними зіграли внічию, а  Ганна Ушеніна і Наталія Жукова впевнено перемогли білим кольором. Тож в  Астані  Китай фінішував на другому місці. Бронзові нагороди — у  росіянок.

До речі, харків’янка Ганна Ушеніна  тепер дворазова чемпіонка світу, адже на початку грудня 2012-го вона перемогла в індивідуальній першості,  обігравши у фіналі болгарку Антоанету Стефанову.

Варто зазначити також, що Астана  набуває статусу одного зі світових шахових центрів, бо саме під час нинішнього чемпіонату  президент Міжнародної федерації шахів Кирсан Ілюмжинов обговорив з представниками  місцевої влади  перспективу проведення в столиці Казахстану Всесвітньої шахової олімпіади у  2018 році. Сподіваємося,  для українських  інтелектуалів це місто завжди буде фартовим.

Президент FIDE Кирсан Ілюмжинов уважно спостерігав за грою тепер вже дворазової
чемпіонки світу Ганни Ушеніної (на знімку грає чорними).
Фото з сайту astana 2013.fide.com

А ТИМ ЧАСОМ

Кабінет Міністрів схвалив концепцію загальнодержавної цільової соціальної програми розвитку шахів «Інтелект нації» на 2013—2020 роки, якою, зокрема, передбачається  забезпечити навчання школярів молодших класів загальноосвітніх навчальних закладів базовими елементами гри в шахи, а також розробити і видати навчальні посібники з шахів та методичні рекомендації.