Про те, що керівництво Міністерства охорони здоров’я розпочало робочий тиждень з підготовки документів, потрібних для розмитнення вакцин і лікарських засобів, які вже надійшли до України, представники ЗМІ дізналися в ході спеціально організованої селекторної наради. Цей захід керівники відділів МОЗ та структурних підрозділів з питань охорони здоров’я держадміністрацій усіх областей і міста Києва присвятили обговоренню найгостріших питань.

Перше з них стосувалося наявності імунобіологічних препаратів для проведення планових щеплень, реєстрації сироваток та забезпечення лікарськими засобами закладів охорони здоров’я. Друге — стану підготовки до проведення державних закупівель лікарських засобів і медичних виробів у 2016 році у межах виконання державних програм та комплексних заходів програмного характеру.

Тон заходу задала в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, заявивши, що наступного тижня МОЗ планує здійснити доставку вже розмитнених вакцин і лікарських засобів до регіонів країни.

Очолюване нею відомство вже видало 125 довідок, які підтверджують ввезення лікарських засобів, медичних виробів на митну територію України згідно з нормами угод, укладених у межах виконання бюджетних програм між МОЗ та спеціалізованою організацією, що здійснює закупівлю.

Докладніше про стан справ поінформувала в. о. директора департаменту економіки й фінансової політики МОЗ Анжела Купліванчук. Її слова передає прес-служба відомства: «На виконання договорів про здійснення закупівель лікарських засобів та медичних виробів спеціалізованими організаціями за кошти Державного бюджету на 2015 рік вже здійснено поставки на склади уповноважених підприємств лікарських засобів для лікування дорослих і дітей, хворих на онкологічні та онкогематологічні захворювання; лікарських засобів для лікування дітей, хворих на гемофілію; вакцин, лікарських засобів та медичних виробів для лікування хворих на туберкульоз та ВІЛ/СНІД; лікарських засобів для лікування дорослих та дітей, хворих на вірусні гепатити; лікарських засобів для дітей, хворих на орфанні захворювання».

До речі, станом на 8 серпня до всіх регіонів України надійшли ті вакцини, які використовуються для проведення щеплень дітям згідно з календарем профілактичних щеплень. Передовсім це: вакцина проти гепатиту В — 350 000 доз (20% від запланованого); комбінована вакцина для профілактики кашлюку (ацелюлярна), дифтерії, правця, поліомієліту (інактивована), гемофільної інфекції типу b (Пентаксим) — 414 700 доз (48% від запланованого); вакцина для профілактики кору, паротиту, краснухи — 277 000 доз (22% від запланованого); вакцина для профілактики гемофільної інфекції типу b (моновалентна) — 174 400 доз (33,5% від запланованого, але з урахуванням поставки другої частини — 100%); вакцина проти сказу — 91 390 доз (100%  запланованого).

28 липня в Україну надійшла друга партія вакцини для профілактики гемофільної інфекції типу b (моновалентна) — йдеться про 345 550 доз. 5 серпня здійснено постачання вакцини для профілактики дифтерії, правця у дорослих (АДП-М) — 1 599 600 доз.

 Узагальнив виступи заступник начальника управління — начальник відділу програм та проектів управління громадського здоров’я Сергій Платов: «Наразі у регіонах доступні вакцини для проведення щеплень дітям першого року життя згідно з календарем щеплень, тобто препарати, з яких повинна починатися вакцинація».

Він додав, що найближчим часом планується поставка в Україну оральної, бівалентної вакцини проти поліомієліту (2 755 000 доз) та цільноклітинної вакцини проти кашлюку, дифтерії, правця (1 770 000 доз). Нині у стадії вирішення й питання про можливість увезення до України вакцини для профілактики туберкульозу. Потрібно 2,5 мільйона доз.