МЕДПРЕПАРАТИ

Прем’єр-міністр провів нараду з питань упровадження закону про ліцензування імпорту медикаментів

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо ліцензування імпорту лікарських засобів»  ухвалено Верховною Радою 4 липня 2012 року. Він визначає термін «активний фармацевтичний інгредієнт», тобто підвищує вимоги до якості ліків, які продають українцям, і з 1 березня 2013 року запроваджує відповідальний підхід до імпорту лікарських засобів — ліцензування.

Оскільки досі вітчизняний фармацевтичний ринок працював за правилами, далекими від європейських, питання ліцензування такого імпорту спричинило дискусії: дедалі частіше почали звучати критичні зауваження і скарги на неможливість виконання закону.

Від ліцензування асортимент ліків в аптеках зменшитися не повинен. Фото УНIAН

Тож Микола Азаров доручив безумовно забезпечити наявність ліків в аптеках — як вітчизняних, так і імпортних. «Пацієнт повинен прийти в аптеку і купити той препарат, який хоче, який звик бачити на прилавках. Ситуація, коли звичний для людей асортимент ліків може бути скорочено, виключена. Водночас ми не підемо на компроміси у питанні якості та доступності ліків», — наголосив Прем’єр-міністр.

Він доручив розробити всі необхідні підзаконні акти, які б містили чітко визначені умови та правила нової процедури ліцензування імпорту ліків, щоб до 13 лютого прийняти їх за засіданні Кабінету Міністрів: «Умови ліцензування повинні бути максимально простими, строки — максимально стислими. Наголошую, що рішення повинні прийматися дуже відповідально, але без жодних зволікань».

У свою чергу представники Міністерства охорони здоров’я повідомили, що ліцензійні умови розроблені й уже готові для підписання. Вони відповідають європейським вимогам до ліцензування імпорту. І не лише захищатимуть українського пацієнта від неякісних ліків, а є також цілком зрозумілими та прозорими для фармацевтичного бізнесу.

Ухвалено й рішення про поетапне впровадження цих вимог до кінця 2013 року. Спершу ліцензійні  умови будуть дуже простими, а процедура видачі ліцензії максимально спрощеною. І вже з 1 березня імпортери зможуть її отримати, повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну. І жодних проблем з наявністю ліків бути не повинно.

Микола Азаров доручив віце-прем’єр-міністрові Костянтинові Грищенку розібратися, хто з посадових осіб недбало поставився до своїх обов’язків і допустив ситуацію, коли впродовж понад 7 місяців не було вжито жодних заходів для забезпечення необхідної нормативно-правової бази і комплексного впровадження закону з 1 березня. «Чому не було проведено широкої роз’яснювальної роботи серед фармацевтів про порядок проходження процедури ліцензування імпорту? Така безвідповідальність, природно, викликає занепокоєння як фармацевтичних компаній, так і населення».

Він зобов’язав свого заступника подати пропозиції про притягнення до відповідальності цих посадових осіб і особисто контролювати врегулювання означених питань. 

Відділ новин
«Урядового кур’єра»