СТАРТ КУРОРТНОГО СЕЗОНУ

Євпаторія гостинно зустріла перших відпочивальників

Євпаторія — аби вкотре довести, що тут шанують тих, хто робить місто одним з найкращих курортів Криму, і з нетерпінням чекають на гостей, – відзначила травневі свята яскравими масовими заходами. Відкриваючи сезон, міський голова Андрій Даниленко наголосив: «Маю надію, що всі, хто приїде в Євпаторію, зможуть полюбити її так, як ми. Бажаю всім яскравого сонця і теплого моря!»

Цього року городяни вирішили для гостей свята здійснити екскурс в історію свого унікального міста — організували грандіозний «Парад епох», де за участю 400 артистів-аматорів пройшла театралізована вистава, яка презентувала основні етапи історії поселення й продемонструвала культуру народів, які тут живуть. Творчі колективи представили античний період, середньовіччя, дореволюційні й радянські часи історії.

Кожна національна громада представила свій танець. Фото автора

Центральною площею один за одним пройшлися скіфи, давні греки, караїми, кримські татари, вірмени, слов’яни, цигани, для яких це місце було і залишилося рідним. Вони демонстрували національні костюми й танці свого народу. До цього яскравого дійства долучилися і трудові колективи. Звісно, свято не обійшлося і без володаря морів та океанів Посейдона. Неповторності шоу додав виступ євпаторійського Театру на ходулях з їх умінням перевтілюватися. За підрахунками міської влади, в заході взяли участь майже 10 тисяч людей.

Відкриття сезону відзначили і цілком практичним надбанням: у місті відкрили другий бювет мінеральної води, яка отримала назву «Керкінітида» (таке ім’я колись мала Євпаторія). Її видобувають зі свердловини завглибшки 1240 метрів. За висновками експертів, ця вода — аналог миргородських мінеральних вод і надзвичайно корисна для лікування більшості поширених захворювань органів травлення, печінки, нирок, хвороб обміну речовин.

На відкриття сезону завітали «інопланетяни» з євпаторійського театру на ходулях. Фото автора

Цього дня музеїв у місті теж стало на один більше. Тепер усі, хто захоплюється морськими пригодами, завітавши в Музей піратів Чорного моря, можуть ознайомитися з життям, побутом, звичаями й законами морських розбійників. Тут можна дізнатися і про розвиток мореплавства та торгівлі на Чорному морі, й будівництво морських суден. «Всю експозицію, яка налічує приблизно 600 експонатів, створювали і збирали за власний кошт місцевої молодіжної організації. Найцінніші в колекції — екземпляри, що подаровані морем. Адже після шторму на його березі можна знайти залишки амфор, глеків, суден та безліч різних предметів, яким сотні тисяч років. Саме це і спонукало нас відкрити музей», — розповів Сергій Савінов, директор проекту створення музею.

Перший, насичений цікавими заходами день добіг кінця, яскравим його завершенням став вуличний спектакль «Глорія», який привезли до курортного міста актори Львівського авторського духовного театру.

Не менш багатим на події був і другий день святкування відкриття курортного сезону: місто опинилося в полоні застиглих мармурових, бронзових і золотих скульптур. Так у Євпаторії розпочався шостий чемпіонат живої статуї, учасниками якого стали близько 100 артистів із Криму, інших регіонів України та Росії.

Всі охочі мали змогу пройти майстер-класи у народних умільців. Фото Валерія ДОВЖЕНКА

Центральну частину міста заполонили античні боги, гладіатори, королівські блазні. Були тут і наші сучасники — шахтарі й офісні клерки. Завітали на свято і персонажі популярних закордонних фільмів у виконанні російського колективу «20 сторіччя Fox». Привертав увагу перехожих йог, що медитує, який примудрився нерухомо зависнути в повітрі. А якщо у когось виникало бажання оживити будь-яку скульптуру, треба було кинути трохи монеток у відерце, що стояло поряд. Статуя оживала й підігрувала вашому бажанню поспілкуватися. Усі з задоволенням фотографувалися з живими скульптурами.

Головна нагорода дісталася колективу «20 сторіччя Fox» із Казані. Друге місце посіли артисти з Луганська, які привезли в Євпаторію композицію «Шахтарі», на третьому опинилася команда з Одеського театру «Карнавал». А ось приз глядацьких симпатій отримали воронезькі «Джентльмени».

Медитуючий йог теж був присутній на святі. Фото Валерія ДОВЖЕНКА

Євпаторія з кожним роком стає дедалі привабливішою й комфортнішою для відпочинку. Вона зберігає не лише випробуванні десятиріччями методи лікування, а й притягує розмаїттям різних культур, що прекрасно співіснують разом. І все це стає можливим лише завдяки наполегливій праці місцевої влади, громадських організацій та підтримки міжнародних фондів.