СЕРВІС

За півроку понад 9000 осіб зателефонували на «гарячу лінію» ДПС

У тому, що деякі свої проблеми можна розв’язувати дистанційно, переконалися ті, хто скористався послугами антикорупційного сервісу Державної податкової служби. За півроку його існування сюди зателефонували 9082 особи. Найпопулярнішим «Пульс податкової» виявився серед столичних платників, від яких надійшло майже 25% звернень. На другому місці — дніпропетровці (майже 13%), на третьому — харків’яни (10%).

Реагують протягом доби

Причому питань, які стосувалися безпосередньо умов функціонування сервісу, було лише трохи більш як тисяча. Така увага до нового структурного підрозділу пов’язана з головним принципом його роботи — забезпеченням зворотного зв’язку та оперативним вирішенням наболілих питань платників, які спрацьовують стовідсотково. На більшість звернень тут реагують протягом доби, повідомляючи заявникам про результати розгляду їхніх звернень і вжиті заходи.

 Не спиться спокійно порушникам податкового законодавства і через активність контролюючих органів. За півроку тільки ДПСУ порушила 184 кримінальні справи лише у сфері держзакупівель. Приділяючи особливу увагу відстеженню бюджетних потоків і виявленню розкрадань державних коштів і схем відмивання «брудних» грошей у пріоритетних галузях економіки, податківці змусили тіньовиків занервувати.

За даними департаменту боротьби з відмиванням доходів, отриманих злочинним шляхом, перевірки у сфері державних закупівель уже дали перші результати: до бюджету стягнуто майже 40 млн грн.

Окрім того, за півроку за участі податкової погашено понад 620 млн грн заборгованої зарплати. Свою частину від цього отримала й держава: до бюджету перераховано 107 млн грн податку на доходи фізосіб. Таких результатів вдалося досягти, так би мовити, малою кров’ю: лише завдяки заслуховуванню керівників підприємств-боржників на спеціальних комісіях за участі працівників податкової.

Дізнатися більше про бізнес-партнера

Вдалося достукатися й до понад 30 тис. підприємців, які виплачували зарплати, менші за мінімальну. Їх змусили підвищити заробітки своїм працівникам. Унаслідок цього не лише наповнилися сімейні скарбнички, а й бюджет отримав додаткових 58 млн грн податку на доходи фізосіб.

У сфері боротьби з виплатою заробітної плати «у конвертах» також є зрушення на краще. За результатами перевірок, податківці нарахували понад 177 млн грн податку на доходи фізосіб і штрафних санкцій. Під час перевірок виявили понад 43 тис. найманих працівників, влаштованих нелегально, та вивели з «тіні» більш як 24 тис. підприємців, які працювали без дозвільних документів. Усі вони змушені були офіційно зареєструвалися.

До податкової міліції передано інформацію щодо 0,6 тис. платників податків, порушено 34 кримінальні справи, а до прокуратури надіслано документи на 1,2 тис. осіб, які порушували трудове законодавство. І все-таки покарання — не основне в чималому арсеналі впливу органів державного контролю. Особливо якщо це стосується потенційних порушників. Тут податкова зробила черговий крок у напрямі перетворення фіскального відомства на високоякісну сервісну службу. Серед платників податків уже набув популярності он-лайн сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера». Він дає можливість будь-якому відвідувачу сайту ДПСУ швидко перевірити статус перебування окремого платника податків на обліку в податковій та дізнатися про фактичний стан його розрахунків із бюджетом.

У департаменті погашення податкового боргу пояснили, що для цього слід лише зайти на головну сторінку сайту (www.sts.gov.ua) та у рубриці «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» заповнити необхідні запитувані поля, які ідентифікують платника податків (код та назву). Оскільки сервіс функціонує за централізованим принципом, пошук інформації здійснюється за єдиною базою даних ДПСУ, а результат стосовно окремого платника податків формується в узагальненому вигляді без деталізації за регіональною ознакою. Причому надається він миттєво і до того ж безкоштовно. Саме це, на думку фахівців податкового відомства, приверне до сервісу бізнес-середовище.

Номер телефону «Пульс податкової» (044) 284-00-07.Лінія працює цілодобово.