Перед тим як заслухати доповіді щодо підвищення рівня соціальних стандартів, проекту закону про перелік об’єктів, які не підлягають приватизації, нової системи управління митницею та станом справ в аграрному секторі, Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк дав два доручення. По-перше, Міністерство фінансів, Міністерство економічного розвитку і торгівлі разом із Державною фіскальною службою мають внести до Верховної Ради законопроект про скасування імпортного в’їзного мита на всі автомобілі, які не мають російського походження. По-друге, Мінекономрозвитку разом із торговим представником України повинне опрацювати механізм заборони на закупівлю нафтопродуктів у Росії та внести їх до санкційного списку.

Міністр соціальної політики Павло Розенко анонсував із 1 травня підвищення мінімального прожиткового мінімуму, платні та відповідно пенсії та набуття чинності частини закону «Про державну службу», що стосується посадових окладів держслужбовців. Щоб ефект був відчутним для всіх, міністри ухвалили 5 постанов, які регулюють ці питання.

Міністр запевнив, що його відомство розпочало режим постійного підвищення соцстандартів для відновлення купівельної спроможності громадян, якості рівня їхнього життя. Прожитковий мінімум зросте на 5,2%. Для працездатних осіб — до 1450 гривень, для осіб, які втратили працездатність, — до 1130 гривень, рівень прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років — до 1228 гривень, а для дітей віком від 6 до 18 років — до 1531 гривні.

Загалом більші суми отримають майже 14 мільйонів українців. Міністр також попросив керівників закладів бюджетної сфери не чекати на появу відомчих наказів, а підвищити виплати згідно зі своїми штатними розписами. «Усі соцвиплати зростуть за 80 позиціями. Це підвищення державної допомоги інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, держсоцдопомоги інвалідам з дитинства, допомоги на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням», — сказав Павло Розенко.

Згідно із законом «Про державну службу», посадовий оклад встановлюватимуть на рівні 70%, а 30% — це стимулюючі надбавки, доплати тощо. В оплаті праці здійснено розмежування для державних службовців, політичних і адміністративних посад. Запроваджують диференційовану трирівневу систему оплати з урахуванням юрисдикції державних органів. Пропонують затвердити й посадові оклади у міністерствах. Вони поступово зростатимуть за рахунок коштів, залучених від донорів. Так, посадовий оклад у державних органах центрального рівня коливатиметься від 3600 до 12 тисяч гривень для категорії держсекретарів. В областях на першому етапі він становитиме 2,5—10 тисяч гривень, на районному рівні — 1700—8600 гривень.

На першому етапі посадові оклади зростають на 10%. «Ми переходимо на європейську модель оплати праці держслужбовців. У 2018 році цей процес завершиться. З 1 травня підвищення стосуватиметься працівників 1—3 тарифних розрядів», — пояснив Павло Розенко.

Арсеній Яценюк опісля заявив, що хоче побачити результати економічної ефективності від зменшення вдвічі ЄСВ та як зростає платня у реальному секторі економіки, як поліпшується ситуація на ринку праці. Усі ці питання проаналізує ДФС.

Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Юлія Ковалів розповіла, що до нового проекту закону про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, внесено 705 підприємств. З них 397 може бути корпоратизовано, а 275 — розміщено в Криму. Згідно з нормами документа, з цих підприємств протягом трьох років не можна примусово стягувати активи. Саме тому вони не збанкрутують, а відчуження стратегічних державних активів буде неможливим. Якщо парламент підтримає документ, Юлія Ковалів пообіцяла «корпоративну структуру нормального управління підприємствами».

Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко заявив, що його сектор забезпечує 12% загального ВВП. 2015 року чистий прибуток становив майже 90 мільярдів гривень — 4,1 мільярда доларів. Нині ми експортуємо продукцію до 190 країн. Менш як 1% продукції відправляємо до РФ, тож український експорт повністю диверсифіковано. Цього року плануємо експортувати 36 мільйонів тонн зернових.