40 сучасних економічних, енергоощадних авто Toyota RAV 4 2,5 Hybrid, E-AWD, оснащених бензиновим і електричним двигунами, поїхали до територіальних та міжрегіональних територіальних органів Держекоінспекції.

Це підсумок виконання проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій, які реалізують за Кіотським протоколом до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. «Після непростих дворічних переговорів з японською стороною вдалося зберегти кошти в країні й спрямувати їх на реалізацію певних проектів. Дякую Посольству та уряду Японії за розуміння і підтримку. Завдяки цим проектам вдалося провести теплосанацію сотні соціальних закладів, закупити 1568 автомобілів «тойота прус» та 718 «міцубіші аутлендер» з гібридною силовою установкою для потреб Національної поліції. Модернізовано 135 вагонів Київського метрополітену, проведено інші заходи щодо скорочення викидів парникових газів. Частину коштів спрямовано на реалізацію природоохоронної політики», — повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Фото з мережі facebook.com

Автомобілі обладнано для використання у складних умовах і призначено для поліпшення роботи державних екоінспекторів. Застосування гібридної силової установки та інтелектуальної системи скорочує витрати пального, знижує рівень викидів забруднювальних речовин, зокрема парникових газів, в атмосферу. А це й було основною метою співпраці України та Японії за Кіотським протоколом.

Автомобілі в рази підвищать ефективність реагування на порушення природоохоронного законодавства: незаконне вирубування, забруднення територій, створення стихійних сміттєзвалищ, браконьєрство та інші.