СКРИПКА ГРАЄ — РІЗДВО ЗАКЛИКАЄ. У Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові представили виставку «Гуцульське Різдво». Це понад п’ятсот експонатів з фондів музею і приватних колекцій, які розповідають про традицію святкування Христового народження на Гуцульщині, що охоплює частково Івано-Франківську, Чернівецьку і Закарпатську області.

«Різдво», «¢азда», «Коляда», «¢аздиня», «Йордан» — тематичні експозиції унікальної виставки знайомлять із гончарством гуцулів, різьбленням, мосяжництвом, обробленням шкіри, іконою на склі. Представлено народні строї гуцулів та гуцулок, музичні інструменти. Можна ознайомитись із традицією коляди, ритуальними танцями тощо.

«На 70% виставка наповнена експонатами з фондів Національного музею. Ми всі твори об’єднали в Різдво, це святкова тематика. Представлено найкращі речі. Бо гуцули виставляли на Різдво найгарніший посуд, гідно приймали колядників, вбирали найкращий одяг. Тут і кахлі керамічні — це здебільшого ХІХ століття, є деякі зразки і середини ХХ століття. Є меблі, одяг, ткацтво», — розповіла журналістам укладач виставки, мистецтвознавець Любава Собуцька.