Двадцяте вересня назавжди ввійде в історію світового дзюдо завдяки українській спортсменці Дар’ї Білодід. Вона стала наймолодшою  чемпіонкою  світу і  здобула перше «золото» в історії українського жіночого дзюдо. А на перебіг подій на татамі Національної гімнастичної арени в Баку, де наша красуня  впевнено й елегантно перемагає найтитулованіших суперниць, можна дивитися й дивитися.

Фото з сайту ijf.org

На шляху до фіналу дорослого чемпіонату світу у ваговій категорії до 48 кг Дар’я Білодід упевнено виграла сутички в попередніх раундах, у чвертьфіналі  здолала олімпійську чемпіонку Ріо Паулу Парету, а в півфіналі — олімпійську призерку Отгонцецег Галбадрах із Казахстану. І  в головній поки що сутичці свого спортивного життя — фіналі світової першості 17-річна киянка була нестримна. Дівчинка-вундеркінд, як часом називають нашу спортсменку в середовищі дзюдоїстів,  вирішила атакувати чемпіонку світу-2017 японку Фуну Тонакі,  не відкладаючи завдання проводити прийоми на останні секунди. А наприкінці другої хвилини  використала  свій шанс і виконала кидок на оцінку іппон — найвищу, яку можна отримати в японському бойовому мистецтві.