ЕСТАФЕТА ЄДНОСТІ. В Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці місцеві майстрині-вишивальниці перебрали естафету від жителів Львова, які ініціювали всеукраїнську акцію «Карта — оберіг України».

Як повідомила виконувач обов’язків директора обласного методичного центру культури і мистецтв Оксана Герман, стартувала акція у Львові 19 травня у День вишиванки.  Суть її:  кожна область протягом одного-двох тижнів вишиватиме свій регіон. Відтак карта знову повернеться до Львова і буде презентована в ювілейний День незалежності України. Крім того, це рукотворне диво зафіксує національна Книга рекордів.

— З давніх-давен вишивка вважається одним із автентичних символів української нації, це унікальне явище, аналогів якому в світі немає, — говорить заслужений майстер української народної творчості, керівник творчого об’єднання майстрів народної вишивки «Цвіт калини» Роза Кутасевич, яка разом з учасницями свого об’єднання вишиватиме Запорізьку область на карті. — На думку наших предків, вишита сорочка чи рушник мають особливу енергетику та можуть захистити від усіляких негараздів.

Натхнення, теплоти рук і серця побажав майстриням депутат Запорізької міськради Олег Коломоєць, який  передав запоріжцям полотно від львів’ян. Вишивка кожного регіону України відрізнятиметься як палітрою кольорів, так і орнаментом. У запорізькій переважають золотавий, синій і червоний.