Фото із сайту facebook.com ukrainefilmagency

Український фільм режисерки Олени Дем’яненко «Гуцулка Ксеня» отримав Гран-прі кінофестивалю в Японії і вийде в японський прокат. «Чудово, що перший з новітньої історії кіно український мюзикл, створений за підтримки держави, має міжнародне визнання», — зазначив голова Держкіно Пилип Іллєнко.

Фестиваль проходив з 28 червня до 1 липня в курортному містечку Атамі, що має статус японського Голлівуда. На розгляд комісії в цьому році було надіслано понад 1200 фільмів з усього світу. У програму ігрового кіно разом з «Гуцулкою Ксенею» відібрано п’ять картин. Головний приз Atami Film Festival 2019 режисерові вручила зірка японського кіно Каорі Момої.

Романтичну музичну комедію «Гуцулка Ксеня» створено за мотивами однойменного твору основоположника сучасної української оперети Ярослава Барнича, творчість якого тривалий час в Україні було заборонено. Над фільмом працювала міжнародна акторська команда: Варвара Лущик (Україна), Максим Лозинський (США), Олів’є Бонжур (Бельгія), Ігор Цишкевич (США), Олег Стефан (Україна), Катерина Молчанова (Україна), фрік-кабаре Dakh Daughters. Участь також брав гурт «ДахаБраха».

За сюжетом з Америки у Ворохту прибуває група американців з важливою місією — знайти наречену для молодого Яро. Батько хлопця залишив заповіт, за яким Яро отримає у спадок мільйон доларів, якщо одружиться на свідомій українці.