В Одеській, Миколаївській областях і північно-західній частині Чорного моря завершилося українсько-американське навчання «Сі Бриз-2018». «У складній воєнно-стратегічній обстановці наші партнери з 19 країн на найвищому рівні рішуче засвідчили підтримку України. Я впевнений у нашій ефективній взаємодії на морі, в повітрі та на землі, тобто всюди, де потрібні спільні дії в ім’я миру і стабільності, — зазначив під час церемонії закриття берегового компонента навчань командувач Військово-Морських сил ЗСУ віце-адмірал Ігор Воронченко. — Спільним опрацюванням завдань ми продовжуємо добру традицію морської дружби та партнерства, які з роками ставатимуть дедалі міцнішими».

Фото з cайту flickr.com

Усі компоненти гідно впоралися із завданнями і поставлених цілей було досягнуто. Особовий склад Морського командування, який становив основу багатонаціонального морського штабу, на практиці продемонстрував професіоналізм, успішно здійснивши планування операцій та управління силами за стандартами НАТО з моря, повідомляє прес-служба Міноборони.

Загалом у ході навчання корабельні екіпажі пройшли в морі майже 2500 миль, авіатори здійснили понад 200 польотів із загальним нальотом близько 105 годин, морські піхотинці виконали понад 400 стрибків з парашутом, половина з яких — уночі, а 60 — на воду, бойові плавці провели під водою більш як 70 годин.