У південноафриканському місті Кейптауні українські художники намалювали мурал із маяком у Херсонесі, що поблизу Севастополя.

Херсонеський маяк прикрасив 150 квадратних метрів стіни будівлі бізнес-центру однієї з найпопулярніших туристських столиць світу, нагадуючи на іншому континенті в іншій півкулі, що Крим — це Україна. Гігантський мурал українські художники намалювали в межах міжнародного Public Art Festival, спрямованого на зміну публічних просторів засобами мистецтва. Три місяці перемов, креслень, сумнівів, і ось за підтримки українського посольства та асоціації українців в ПАР мурал створили вінницький художник Олександр Никитюк та українська художниця Тетяна Хьорн, що живе і працює в ПАР.

Вінницький художник Олександр Никитюк та українська художниця Тетяна Хьорн, що живе і працює в ПАР, на фоні свого твору в Кейптауні. Фото з сайту facebook.com/embrsa

На відкриття муралу зібралися представники місцевої влади та бізнес-кіл, організатори міжнародного фестивалю, представники  асоціації українців в ПАР і посольства. Тетяна Хьорн поділилася враженнями: «Мрію тепер при нагоді поїхати у Крим і доторкнутися до того самого маяка, відчути його складну долю: майже до фундаменту його знищили під час Другої світової війни. А ще хочеться оглянути давні херсонеські руїни. Дуже непроста історія у цього півострова».