Традиційний Національний молитовний сніданок України — це не ознака гарного тону, а глибокий за змістом та суттю захід у непростий час для України.

Фото з Урядового порталу

«Тут присутні визначні духовні й політичні лідери країни. Вважаю, що ми всі маємо об’єднатись у меті зробити Україну сильною європейською державою. На нас лежить величезна відповідальність за те, яким буде майбутнє наших дітей. Тому маємо служити людям так, щоб потім сміливо дивитися їм у вічі. Вірю, що Господь благословив нашу прекрасну державу і прекрасний український народ», — такі слова Прем’єр-міністр Володимир Гройсман знайшов для характеристики цього заходу, який відбувся у столичному Українському домі, на своїй сторінці у Фейсбуці.

Українців, вважає він, не можуть роз’єднувати ні політичні партії, ні гасла, ні вподобання. «Маємо зрозуміти, що інших розбіжностей бути не може. Можуть бути прапори і погляди, але любов до країни має бути єдина — не на словах, не в лозунгах, не в намаганні видати себе за когось іншого. Треба служити країні щодня так, аби спокійно дивитися людям в очі, — сказав під час виступу Володимир Гройсман. — У нас має бути єдиний прапор — державний, єдиний інтерес — інтерес громадян, які натерпілися стільки, що треба повертати їм борги».

Учасникам урочистого заходу Прем’єр поставив просте запитання: «Невже політичні амбіції сьогодні можуть бути цінністю вищою, ніж добробут громадян?» Слушно, влучно, лаконічно.

Він запропонував зробити такі зібрання майданчиком, де можна було б обговорювати досягнення й спільно знаходити ключі до розв’язання найактуальніших для країни проблем, повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

«Ми провели засідання уряду з дітьми. Маленька дівчинка запитала, чому українці виїжджають. Я відповів жартома, але насправді це трагедія, і ми маємо бути об’єднаними в тому, щоб зупинити це. Потрібні воля, справжність і рішення — брехати або ставати на сторону правди. Хотів би, щоб ми обрали другий шлях. Маємо дивитися на майбутнє держави як такої, що приречена бути успішною. Ми відбудемося як сильна країна», — переконаний Прем’єр-міністр.

У Молитовному сніданку взяли участь глава держави Петро Порошенко, представники різних гілок влади, духовенства, іноземні гості.