Учні Малої академії наук України здобули п’ять нагород на Науково-освітній виставці-конкурсі в галузі енергетики і технічних наук OKSEF у Туреччині. Участь у конкурсі брали представники креативної молоді з 20 країн.

«Золото» виборов Дмитро Лопушанський за пристрій для незрячих HelpyEyes, Станіслав Лінчаковський — «срібло» за роботу з фізики (розроблення технології виготовлення й дослідження композитних матеріалів на основі вторинного поліетилентерефталату). А Єлизавета Столярчук (переробка органічних та неорганічних відходів за допомогою сонячної енергії), Артем Агванян (незалежні системи моніторингу якості повітря) та Володимир Новицький (чисельний розрахунок частот вільних коливань жорстко закріпленої квадратної пластини) — «бронзу».

Конкурс енергетичних та інженерних проєктів OKSEF проводять удруге. Він складається із двох етапів, повідомляє Укрінформ. Перший — постерний захист, тобто презентація на стенді. Журі оцінює кожну роботу, окремо спілкуючись із її автором. Другий — презентаційний, коли кожен учасник індивідуально представляє свій проєкт і відповідає на запитання журі.

Роботи учасники мали змогу представляти у п’яти наукових секціях: математика і комп’ютерні науки, фізика, хімія, біологія, енергетика та інженерія.