У День пам’яті та примирення Президент  Петро Порошенко і Прем’єр-міністр Володимир Гройсман взяли участь в акції «Перша хвилина миру» у меморіальному комплексі «Національний музей історії України у Другій світовій війні».

23:01 8 травня 1945 року — момент, коли було припинено вогонь, і в Європі настала перша хвилина вистражданого миру. Цей день важливий не лише тому, що дає людству змогу озирнутися і згадати про колосальні жертви і втрати. Спогади спонукають нас ще раз замислитися над причинами воєн, зробити належні висновки.

«Мільйони людей в усьому світі об’єднує одна мета: не допустити повторення трагедії. І тільки в Москві кажуть: «Можем повторить». Для України, яка протистоїть російській агресії, висновки з уроків Другої світової війни особливо важливі. Вони дають нам моральну і правову основу для справедливої боротьби проти анексії Криму й окупації частини українського Донбасу. Основу для спільного з міжнародною коаліцією протистояння спробам Кремля зруйнувати систему євроатлантичної безпеки і єдність Європи», — сказав Президент.

Ніхто не має права монополізувати перемогу над нацизмом, а тим більше використовувати її для апології своєї імперської політики. Подолання нацизму 74 роки тому — не привід водити ряджені «полки безсмертних» по всьому світу. Ми дистанціювалися від кремлівського «побєдобєсія». За п’ять останніх років виробили власний ритуал відзначення Дня перемоги у Другій світовій війні, наближений до загальноєвропейської традиції.

«Ми, українці, прагнемо жити у мирі й безпеці. Тому наша мета — стати повноправним членом ЄС і НАТО, цих двох союзів, які слугують запорукою єдності й безпеки на нашому континенті», — наголосив глава держави.

Вище керівництво держави пройшло до інсталяції «Україна… Війна…», розміщеної на території меморіального комплексу, і встановили квітки маку в символічну карту України. Запалено було меморіальний вогонь пам’яті. Військовий оркестр виконав Державний гімн України, воїни Почесної варти відсалютували залпами і пройшли перед монументом урочистим маршем.

Президент і Прем’єр узяли участь у церемонії вшанування пам’яті загиблих у столичному парку Слави. Разом із ветеранами та членами уряду вони поклали квіти до могили Невідомого солдата і вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.