Станом на початок місяця в Чорному морі перебувають водночас шість фрегатів 2-ї Середземноморської групи НАТО (SNMG2). Експерти вважають таку численну присутність безпрецедентним фактом.

Напередодні вранці до Одеси зайшли фрегат Королівських ВМС Канади HMCS Toronto (FFH 333) і фрегат ВМС Іспанії ESPS Santa Maria (F-81). Трохи пізніше, 1 квітня, до грузинського порту Поті зайшли фрегат HNLMS Evertsen (Нідерланди), фрегат TCG Yildirim (Туреччина), фрегат BGS DRAZKI (Болгарія) і фрегат ROS Regele Ferdinand (Румунія). Звичний склад з’єднання НАТО SNMG2 за роки його існування становить 4—8 фрегатів і один корабель постачання. А на сьогодні вперше маємо 12 (!) вимпелів (7 фрегатів, 4 корвети + плавбаза).

Фото з сайту dumskaya.net

За повідомленнями грузинських ЗМІ, пише на своїй сторінці у Фейсбуці головний редактор інформагентства Black Sea News Андрій Клименко, командувач з’єднанням контр-адмірал Будевейн Бутс сказав журналістам: «Те, що Росія, використовуючи силу, змінила кордони, для нас неприйнятно. І саме з урахуванням активної агресії, яку здійснює Росія, ми збільшили своє представництво в Чорноморському регіоні. Наша мета — зміцнити відносини з Грузією. Ми й раніше проводили навчання разом з морськими силами Грузії, і плануємо це в майбутньому».

Кораблі НАТО залишаться в порту Поті до 4 квітня, повідомляє Укрінформ. І разом із департаментом берегової охорони МВС Грузії візьмуть участь у морських навчаннях.