Учора в холі Будинку уряду відбулася презентація виставки «Шведські татусі» тамтешнього фотографа Югана Бевмана. У відкритті експозиції взяли участь урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, представники міністерств, Посольства Швеції в Україні.

Фотовиставка «Шведські татусі» складається з портретів батьків, які не менш як шість місяців провели вдома, доглядаючи своїх дітей. Фотограф спробував дослідити, чому ці татусі вирішили залишитися з дітьми, який досвід вони здобули і що змінилося в їхніх стосунках із дружинами, дітьми, колегами. За словами Югана Бевмана, він використав портрети татусів із дітьми у повсякденних ситуаціях, щоб зосередити увагу на тих, для яких зв’язок з дітьми, сім’єю загалом важливіший за роботу чи кар’єру. Але основну увагу приділено батьківській любові, тим чинникам, від яких не залежить, тато ви чи мама.

Фото Володимира ЗAЇКИ

До експозиції додано фото українських політиків і спортсменів. Виставка покликана привернути увагу до проблем сучасного батьківства, рівномірного розподілу хатніх обов’язків і досягнення ґендерної рівності в суспільстві.

Фотопроєкт Югана свого часу набув розголосу у світі й вийшов у книжковому форматі англійською мовою.

Можна додати, що Швеція першою серед країн, у 1974 році, замінила материнську відпустку у зв’язку з доглядом за дитиною відпусткою для батьків. Минуло понад 40 років, і нині майже 25% загальної тривалості батьківської відпустки припадає на татусів.