ДЕНЬ СКОРБОТИ. Трагедія Другої світової війни, яку розв’язали гітлерівський та сталінський режими, опалила українців ще у вересні 1939-го, але з 22 червня 1941 року Україні судилося надовго стати великим полем бою — землею, що спливала людською кров’ю. У цей скорботний день 75 років тому на наші терена прийшла війна, що не оминула жодної родини, спричинила незліченні жертви, руїни та спустошення.

«Піднявшись проти ворога, наші земляки мужньо боролися на фронтах та у підпіллі. Тільки у лавах Червоної армії воювали близько 9 мільйонів вихідців з України, майже половина з них віддала своє життя за Вітчизну та свободу народів Європи. Невід’ємною складовою цієї справедливої боротьби був Український визвольний рух, учасники якого самовіддано боронили свою землю від нацистської навали, реалізовуючи споконвічне прагнення до державної незалежності», — завважив у своєму зверненні до співвітчизників у День скорботи Президент України Петро Порошенко.

Глава держави переконаний, що спільними зусиллями ми неодмінно відновимо цілісність держави, встановимо мир на нашій землі. Це священний обов’язок кожного перед жертвами Другої світової війни та героями, які полягли за волю і європейський вибір Українського народу.

Відтак Прем’єр-міністр Володимир Гройсман у своєму зверненні зазначив: «Ми згадуємо про всіх загиблих на фронтах, закатованих у неволі, померлих у тилу від голоду та поневірянь, а також тих, кого примусово вивезли з Батьківщини для важкої праці. Ми сумуємо за всіма, хто віддав своє життя у цій війні…»

Нині в Україні знову вирує війна. Ворог зазіхає на державний суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. Тож священний обов’язок кожного — не забувати уроки історії…

Учора Президент України Петро Порошенко, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, Голова Верховної Ради Андрій Парубій, члени Кабінету Міністрів поклали квіти до могили Невідомого солдата.

У пам’ятній ході взяли участь ветерани Другої світової війни та учасники АТО. Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Завершив церемонію урочистий марш Роти почесної варти Президента України, яка представляє всі різновиди військ Збройних сил України.