Фото з сайту twitter.com/Place_Beauvau

Пожежа в соборі Паризької Богоматері змушує замислитися над крихкістю історичних надбань людства. Елементарний ремонт, збирання коштів на який торік ініціювала католицька церква Франції, перетворився мало не на катастрофу для всієї Європи. Адже будівля Нотр-Дам де Парі відома далеко за межами цієї країни. І не лише завдяки монументальному роману Віктора Гюго.

Фото з сайту avant-garde.com.cy

Тож відбудова святині, яка до початку злощасного ремонту вже перебувала в аварійному стані, стане справою честі і для Франції, і  всієї Європи.

Такий заклик поширили в соцмережах президент Польщі Анджей Дуда і прем’єр-міністр Матеуш Моравецький. «У нас уже зголошуються люди, готові пожертвувати на відбудову Нотр-Дам. Дякую за це, оскільки переконаний, що відбудова собору має стати символом відбудови Європи на її справжньому історичному, християнському фундаменті», — написав А. Дуда у Twitter. А М. Моравецький зазначив, що Польща багато знає про втрачену національну спадщину, адже свого часу Варшаву відбудовували з руїн. «Відбудуймо Нотр-Дам усі разом як європейці. Це прекрасний символ Парижа й усієї Європи», — звернувся польський прем’єр.

Не залишилися осторонь і Нідерланди, висловивши Франції співчуття словами прем’єр-міністра Марка Рютте: «Париж і Франція сильно постраждали від руйнівного вогню у Нотр-Дам, одній із найзнаковіших будівель на нашому континенті. Цей руйнівний вогонь відчувається у всій Європі».

Президент Петро Порошенко також висловив підтримку президентові Франції Еммануелю Макрону та французькому народові. «Молю Бога, щоб ніхто не загинув. Ця будівля дуже важлива зокрема й для українців. Там відбувалися служби по загиблих внаслідок Голодомору», — сказав глава держави в ефірі одного з телеканалів, додавши, що брав участь в інтронізації Бориса Ґудзяка, яка також відбувалася в соборі Паризької Богоматері.

Міністр культури Євген Нищук додав, що Україна готова направити до Франції найкращих фахівців для відновлення собору, повідомляє Укрінформ. Адже ця історична, релігійна й архітектурна пам’ятка не може зникнути з культурної мапи світу.

Хоча шпиль таки обвалився всередину будівлі, пожежу вдалося ліквідувати. Рятувальники вберегли від повного знищення конструкцію собору та великі християнські реліквії — Терновий Вінець і частину Хреста, з якого зняли Ісуса.