Одним із найважливіших атрибутів державності, гарантом безпеки та свободи України були і залишаються її Збройні сили. Вони стримують ворога на сході країни і готові виконувати поставлені завдання там, де виникне потреба. І 100 років тому значення власного війська для України було надзвичайно важливим, молодій державі з перших днів доводилося боротися з агресією сусідів. У вирі боротьбі формувалося військо Української революції 1917—1921 рр. Воно увібрало в себе національні традиції минулих епох, але постійно змінювалося, пристосовуючись до викликів сучасності.

Виставка «Українське військо: 1917—1921», відкрита в Києві біля Головпоштамту, розповідає про зародження українського війська та його організацію, легендарних командирів, роди військ, відзнаки, зброю, військові формації та бойові операції тих років.

«Виставка переконливо демонструє, що Україна мала справжнє регулярне військо. Це спростовує старі й нові тези російської пропаганди, що нібито в Україні воювали тільки сільські отамани і якісь банди «петлюрівців». Українське військо зберігало високу боєздатність, про що переконливо свідчить його участь у перманентних бойових діях протягом кількох років», — наголосив заступник голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак.

Фото Володимира ЗАЇКИ