ПЕРШИЙ ПОДІУМ. Жаданий  прорив  збірної України з біатлону трапився там,  де  найлогічніше, — в жіночій естафеті. В момент, коли в призове місце мало хто вірив,  дівчата показали неймовірний характер і командний дух, домігшись бронзового успіху.

В першій естафеті сезону тренери команди змушені були вдатися до експериментів зі складом і розташуванням. А Анастасія Меркушина заради одного етапу зробила вояж на кілька сотень кілометрів з Ріднау в Поклюку і відмовилася від можливості виграти свою другу особисту й третю поспіль з урахуванням естафети гонку на Кубку IBU. Після завершального рубежу, який Меркушина відпрацювала якнайкраще, ніхто не мав сумніву, що вона та Ірина Варвинець, Юлія Джима і Олена Підгрушна заслуговують на подіум.

Успішна естафета відразу підняла команду на четверте місце в Кубку націй, зробивши на один крок ближчою до  виконання завдання на сезон. Та попереду ще багато таких кроків. Наступний — в Нове Мєсто, де найближчого четверга стартує третій етап Кубка світу. І туди українська збірна подасться з іншим настроєм і набагато значнішими амбіціями.