П’ЯТНАДЦЯТИЙ ЧЕМПІОН. Цього разу у португальців усе вийшло. Тренер переможців Фернанду Сантуш  заявив: «Коли я казав  команді, що можемо виграти Євро-2016, вони вірили!»

Отже, збірна Португалії  — новий чемпіон Європи. П’ятнадцятий. Португальці виграли в фінальному поєдинку у господарів турніру  — французів  з мінімальним рахунком.  М’яч на 81-тисячній арені «Стад де Франс» у Сен-Дені в овертаймі, на 109-й хвилині,  ударом здалеку забив Едер.

Характерно, що перемогу португальська команда здобула без свого знаного лідера світового футболу Кріштіану Роналду, який усередині першого тайму  через травму був змушений залишити поле.

Це перший успіх португальців у Кубку Анрі Делоне. До цього піренейці зазнали фіаско від Греції (0:1) у фіналі домашнього Євро-2004. По три рази континентальну першість вигравали Іспанія та Німеччина, двічі — французи, по разу — СРСР, Італія, Голландія, Чехословаччина, Данія та Греція.

Головний тренер збірної Португалії Фернанду Сантуш після фінального матчу Євро-2016 з Францією зазначив, що однією з причин успіху стали його взаємини з футболістами. «Я  завжди казав: ми — команда!  Завжди говорив їм, що вони дуже талановиті, але потрібно більше битися, бігати більше, ніж суперник, і бути більш сконцентрованими, ніж суперник», — поділився рецептом успіху  Сантуш. Він також прокоментував роль Кріштіану Роналду в перемозі команди. «Наш капітан зробив величезний внесок у перемогу, це командний гравець з великої літери. Кріштіану двічі намагався повернутися на поле, та його присутність багато значила і в роздягальні, й  на лавці. Він, як і я, вірив, що сьогодні наш день».