Українська спортсменка Ярослава Магучіх стала найперспективнішою легкоатлеткою світу 2019 року. Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (IAAF) назвала 18-річну чемпіонку переможницею в номінації «Зірка, що сходить». Нагороду під час урочистої церемонії Всесвітньої легкої атлетики World Athletics Awards у Монако Ярославі вручив видатний легкоатлет, олімпійський чемпіон, рекордсмен світу, перший віцепрезидент ІААФ та президент НОК України Сергій Бубка (на фото).

Фото з сайту twitter.com/AthleticsAwards

Дівчина зізналася, що дуже щаслива після нинішньої перемоги та високої нагороди. Ділячись враженнями від нагородження, вона розповіла журналістам: коли серед усіх спортсменів світу обирають тебе, це дуже круто, адже твою працю бачать люди з інших країн, цінують, підтримують.

Нині Ярослава вже повним ходом тренується до Олімпійських ігор у Токіо-2020. Її нещодавно визнано найкращою юною спортсменкою Європи.

У жовтні на чемпіонаті світу в Досі (Катар) вона стала наймолодшою в історії медалісткою дорослих чемпіонатів світу. Ярослава виборола срібну медаль і двічі побила під час змагань юніорський світовий рекорд (2,02 і 2,04 метра). У легкоатлетки є «золото», яке вона здобула на чемпіонаті Європи серед спортсменів до 20 років — тоді їй було 17 років.

Ярослава Магучіх родом із Дніпра. Ще дитиною батьки віддали її на карате — цим видом бойових мистецтв займається її старша сестра Анастасія (тепер у неї срібна медаль чемпіонату Європи і коричневий пояс), але нашій героїні більше припала до душі легка атлетика: біг з бар’єрами, стрибки в довжину і висоту.