КОШТИ

Жертви нацизму, як і раніше, отримуватимуть підвищені пенсії

Про це повідомив прес-секретар Мінпраці Михайло Кухар. Він пояснив кореспонденту "УК", що постановою Кабінету Міністрів N976 від 27 жовтня цього року чинність втрачає пункт 3 постанови Кабміну N530 від 28 травня 2008 року "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян". У ньому йдеться про щомісячні надбавки жертвам нацизму. Але це не означає, що названій категорії осіб надбавки не дадуть. Їх виплачуватимуть відповідно до закону.

Як відомо, з 1 липня 2010 року Верховна Рада ухвалила Закон "Про жертви нацистських переслідувань" щодо віку неповнолітніх в'язнів і розміру підвищення пенсій, статтями 2 і 3 якого встановлювалися надбавки в 25%, 30%, 40% і 50% до розміру щомісячної пенсії відповідно.

Зазначений пункт передбачає, що нарахування підвищеної пенсії або щомісячної довічної грошової соціальної допомоги, яка виплачується замість пенсії, відповідно до названого закону, проводиться у таких розмірах: колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в`язням концтаборів, гетто та інших місць примусового тримання, створених нацистською Німеччиною та її союзниками в період ВВВ і Другої світової війни, а також дітям, які народилися у цих місцях, - на 25%; колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язням концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнаних інвалідами першої, другої, третьої груп загального захворювання та з інших причин - відповідно на 50%, 40% і 30% тощо. Тобто про зменшення пенсійних виплат жертвам нацизму у зв'язку з тим, що втратив чинність пункт 3 постанови Кабміну N 530 від 28 травня 2008 року "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" не йдеться.

За словами Михайла Кухара, жодна надбавка до пенсії жертвам нацизму ні тоді, коли діяла постанова, ні при запровадженні закону не змінювалася у бік зменшення.