Шановні співгромадяни!

Ми прожили непростий, повний сподівань, складнощів, але й здобутків 2013 рік.

Незважаючи на тиск економічної кризи, Уряд робив все можливе, щоб виконати соціальні зобов’язання перед народом України: виплачувалися заробітні плати, пенсії, стипендії, допомоги. Водночас Уряд не допустив економічного спаду і зупинки вітчизняної промисловості, що насправді було дуже важко в умовах погіршення кон’юнктури ринків і торговельних обмежень для вітчизняних виробників. Ми втримали від девальвації національну валюту, не допустили зростання тарифів на житлово-комунальні послуги і цін на основні споживчі товари.

У найскладніших умовах ми не просто виживали, а й модернізували економіку. Наприклад, ввели в експлуатацію найбільшу і найефективнішу в Європі Дністровську гідроелектростанцію, збудували сотні новітніх підприємств. А також будували дороги, мости, лікарні, школи, дитячі садки, відкривали нові підприємства. Зібрали рекордний врожай — 63 мільйони тонн зерна.

Наприкінці року нам довелося прийняти важке, але необхідне рішення: призупинити підписання угоди про зону вільної торгівлі з Євросоюзом, щоб дати нашій економіці час відновитися і зміцнитися. Курс європейської інтеграції ми безумовно продовжимо, але з сильніших позицій, захищаючи національні інтереси.

Поточний рік завершується історичними домовленостями Президентів України і Росії. Відновлення повноцінних партнерських відносин з Російською Федерацією відвернуло найгірший сценарій для економіки нашої країни.

Нарешті була визначена справедлива ринкова ціна на газ, зняті обмеження у взаємній торгівлі, визначені стратегічні проекти у промисловій кооперації. Росія у дуже стислий термін прийняла рішення про виділення Україні 15 мільярдів доларів кредиту на дуже вигідних умовах. Тепер фінансова стабільність в Україні не викликає жодних сумнівів.

Все це дозволяє нашим підприємствам впевнено планувати виробництво і збут продукції в наступному році. І головне: дає нашим людям впевненість, що у них буде стабільна робота, буде добробут в родинах.

Сьогодні як ніколи нам потрібно відчувати себе єдиним народом, єдиною державою. Адже тільки разом можна подолати виклики сьогодення.

У всіх нас є одна спільна мета — ми прагнемо жити у незалежній і заможній країні.

Впевнений, рішення, що були прийняті, розкриють нові можливості для економічного розвитку України.

Переконаний, що талановитий народ України, об’єднаний спільними цінностями і курсом європейських реформ, в наступному році зробить значні кроки до поставленої мети: розбудови процвітаючої України.

Щиро бажаю всім успіхів в реалізації особистих, громадських, ділових задумів, щоб 2014-й рік став роком економічних, культурних, спортивних та інших досягнень України, роком національної злагоди і єдності.

Міцного вам здоров’я, щастя, невичерпних життєвих сил та любові.

Сердечно вітаю Вас з Новим роком та Різдвом Христовим!

З повагою

Прем’єр-міністр України Микола АЗАРОВ