АПК

Уряд заслухав звіт п’яти областей Правобережного лісостепового регіону  про розвиток тваринництва

Голови держадміністрацій Тернопільської, Хмельницької, Вінницької, Київської, Черкаської областей прозвітували про зроблене та про перспективи розвитку, зокрема молочного скотарства, залежно від особливостей регіону.

Загалом у цих регіонах спостерігається хоч і незначне, але нарощування виробництва молока на товарних фермах. Саме за рахунок зростання кількості та потужності тваринницьких комплексів відбувається збільшення поголів’я великої рогатої худоби. Однак на селянських подвір’ях корів потроху меншає, тож загалом спостерігається незначний спад поголів’я ВРХ в усіх областях, за винятком Тернопілля.

Тож керівники областей прозвітували про заходи, яких вживають для поліпшення ситуації, нарощення кількості поголів’я, підвищення його продуктивності, повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну. 

Також в усіх областях здійснюється будівництво і реконструкція молочно-товарних комплексів з відповідним обладнанням, яке забезпечить належну якість отримуваної продукції. Але темпи створення крупних сільгосппідприємств, де забезпечується і племінна робота, і механізація процесів, а значить, здешевлення продукції, уряд вважає вкрай слабкими.

Тому Прем’єр-міністр Микола Азаров наголосив на відповідальності глав адміністрацій за створення в регіонах стимулів і умов для нарощування поголів’я великої рогатої худоби, і найголовніше — збільшення продуктивності молочного стада.

«Ситуацію з виробництвом продукції тваринництва потрібно «переломити», як це було зроблено із забезпеченням овочами, коли завдяки будівництву овочесховищ вдалося стабілізувати внутрішній ринок, наситити його недорогою якісною сільгосппродукцією власного виробництва», — наголосив Микола Азаров. 

Відділ новин 
«Урядового кур’єра»