ВИБОРИ — ІНАВГУРАЦІЯ

Французи вперше за тридцять років знову довірили країну соціалістові, а росіяни сподіваються на
«третє пришестя» 

 

— Пишаюся, що зміг знову дати людям надію, — заявив кандидат від партії соціалістів Франсуа Олланд, який святкує перемогу на президентських виборах у Франції, здобувши понад  51% голосів співгромадян.

Правоцентрист Ніколя Саркозі став першим президентом Франції, якого не переобрали на другий термін, з 1981 року. Визнавши поразку незадовго після оголошення результатів, він побажав наступникові успіхів. У свою чергу Франсуа Олланд уже пообіцяв переглянути європейський договір про бюджетну дисципліну, який обстоювали  Саркозі та канцлер Німеччини Ангела Меркель. Пані Меркель, привітавши Франсуа Олланда телефоном, запросила його в Берлін на переговори. Оце і є політика по-європейському…

Пані Олланд: «Франсуа, любий, Франції тепер туди...». Фото з сайту daylife.com 

«Європа спостерігає за нами, економія більше не може бути рішенням», — сказав новообраний президент П’ятої республіки, наголошуючи, що змінить політику Євросоюзу від «затягування пасків» до зростання.

Учора Олланд почав працювати над формуванням нового уряду. Зокрема він пообіцяв збільшити податок для великих корпорацій та людей, які протягом року заробляють понад мільйон євро.

Також він планує підвищити мінімальну заробітну плату, працевлаштувати майже 60 тисяч учителів та для деяких категорій працівників знизити пенсійний вік з 62 до 60 років.

Новообраному президентові доведеться робити все дуже швидко, аби довести країнам єврозони, що він готовий упоратись із завданнями, які перед ним постали.

До речі, після президентських перегонів у Франції та парламентських — у Греції, де, за останніми даними, правлячій коаліції, мабуть, не вдасться відстояти більшість, на азійських біржах відновилося падіння євро і знизилися фондові індекси.

Інавгурація Франсуа Олланда запланована на другу половину травня. А вчора відбулася інавгурація Володимира Путіна, який утретє обійняв посаду Президента Російської Федерації. Цього разу складання присяги відбулося на тлі масових затримань опозиціонерів.

У своєму виступі Президент Росії сказав, що найближчі роки стануть визначальними для розвитку країни. Він також заявив, що зміцнюватиме демократію і розширюватиме роль громадян у керівництві Росією.

Президент України Віктор Янукович привітав Володимира Путіна зі вступом на посаду Президента Російської Федерації.

«Від імені народу України і від себе особисто вітаю Вас зі вступом на посаду Президента Російської Федерації. Ваша багаторічна праця і зусилля, спрямовані на подальший розвиток економічно сильної, прогресивної і стабільної держави, вкотре здобули широку підтримку громадян Росії», — йдеться у вітанні глави Української держави.