Кабінет Міністрів України скасував державне регулювання цін на продукти харчування.

Про це йдеться в постанові Кабміну №394 від 7 червня 2017 року.

«Головна мета цих змін – зниження адміністративного тиску на бізнес, усунення надмірного втручання держави в економічні процеси, розвиток конкуренції та дебюрократизація (дерегуляція) у сфері ціноутворення», – йдеться в поясненні до документа.

Очікується, що це рішення спростить процедуру зміни цін у залежності від цінових коливань ринку, що дозволить виробникам швидше реагувати на зміни кон'юнктури.

Нагадаємо, що в жовтні-грудні 2016 року уряд в якості експерименту скасував норми щодо встановлення максимальної торгової надбавки в 15-20% на 17 груп товарів, зокрема на крупи, м'ясо, молоко, борошно, ковбаси, яйця, сир, сметану, масло з метою прийняття рішення про дію такого регулювання в майбутньому взагалі.