Хочу купити квартиру синові, поки є змога. Однак син неповнолітній, і я не знаю, чи маю я право придбати це житло саме на його ім’я. Якщо так можна зробити, то як правильно все оформити?

 Костянтин ГРАНІН, м. Київ 

Консультує Катерина ЄВДОКІМОВА,
член Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги
— старший юрист Центру надання правової інформації
та правових консультацій ХОГО «Подільська правова ліга»

— У ситуації, якщо дитина малолітня (тобто не досягла 14 років), то договір купівлі-продажу нерухомого майна здійснюватимуть батьки (один з батьків, усиновлювачі, опікуни), але в інтересах дитини, оскільки діти до 14 років мають право вчиняти лише дрібні побутові правочини. Так, договір купівлі-продажу здійснять батьки, проте власником квартири буде дитина. Необхідна умова — згода обох батьків та органу опіки та піклування.

Розглянемо другий варіант: дитині від 14 до 18 років. У цьому разі дитина може бути учасником правочину, але обов’язкова умова — письмова нотаріально посвідчена згода обох батьків (усиновлювачів) або піклувальника і дозвіл органу опіки та піклування.

І в першій, і в другій ситуації договір купівлі-продажу нерухомості оформлюється у нотаріуса.

Шановні читачі «Урядового кур’єра»! Якщо ви хочете поставити запитання консультантам сторінки «Запитайте у юриста», можете надіслати його за адресою: 01008, м. Київ, вул. Садова,1, редакція газети «Урядовий кур’єр» або на електронну скриньку az@ukcc.com.ua