Я – пенсіонер за віком. На пенсію вийшла у 2007 році. Але у 2009 році продовжила свою трудову діяльність. Тому в 2011 році звернулася до органів Пенсійного фонду із заявою про перерахунок пенсії за відпрацьований час.

Хочу дізнатися: який коефіцієнт перерахунку буде при цьому застосовано — за 2007-й чи за 2009 рік?

Раїса КІРІЄНКО,
селище Межева Дніпропетровської обл.

Валентина НИКИТЕНКО,
заступник голови
правління
Пенсійного фонду
:

— Ви отримуєте пенсію за віком, призначену відповідно до Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — закон).

Частиною 4 ст. 42 закону (в редакції закону, чинній з 01.10.2011 року) передбачено, що у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводитиметься з урахуванням не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Відповідно до частини першої статті 40 закону, для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії  також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.