У День Героїв Небесної Сотні Президент України Володимир Зеленський разом з першою леді Оленою Зеленською вшанував пам’ять активістів, які загинули під час Революції Гідності 2014 року. Президентське подружжя запалило лампадки біля пам’ятного хреста, який громадськість встановила в березні 2014 року на місці розстрілів активістів на алеї Героїв Небесної Сотні в центрі Києва. У церемонії взяли участь представники дипломатичних установ, повідомляє Офіс Президента.

З нагоди вшанування Героїв Небесної Сотні Володимир Зеленський записав таке звернення: «Наймолодшому з них, Назарію Войтовичу, було 17. Найстаршому, Івану Наконечному, — 82. А всі вони разом — символ того, як різні люди з різних регіонів України самовіддано й мужньо захищають єдині цінності. Усі вони разом віддали життя за незалежність. Усі вони разом — Герої Небесної Сотні.

Сьогодні Україна вшановує пам’ять про їхній подвиг. Пам’ять про те, як українці вміють виборювати власну свободу. На площах, барикадах, а сьогодні — на фронті. Пам’ять про те, що в найважчі моменти історії ми ніколи не здаємося. Стоїмо одне за одного, заради одне одного. Пам’ять про те, що єдність українців не має противника, здатного її перемогти. Що самовідданість українців не має меж і творить історію. Пам’ять про те, що десять років тому українці вирішили раз і назавжди: ми хочемо й будемо жити лише у європейській державі. Пам’ять, яку ми бережемо і яку збережемо. Пам’ять, яку вшановуємо сьогодні не на словах, відвага, яку ми примножуємо сьогодні на полі битви, у боротьбі, яка триває, у війні, яка йде сьогодні, у єдності, яку ми не втратили і яка вказує нам шлях зараз. Шлях спільних цінностей. Рівність. Гідність. Повага. Шлях нашої держави до європейської родини. І, звісно, найголовніша — незалежність України. Усе це десять років тому для народу було стимулом боротися.

Усе це є стимулом для нас і сьогодні. Захищати свою землю. Захищати свою свободу. Захищати своє завтра. Захищати свою Україну.

Слава всім, хто зараз стоїть за неї в боях!

Світла пам’ять усім, хто віддав за неї своє життя!

Вічна шана Героям Небесної Сотні!

Слава Україні!»

Як повідомляє Укрінформ, цей день відзначаємо щороку 20 лютого згідно з указом Президента від 11 лютого 2015-го «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Саме цими днями під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло піка. Із 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей — 78 осіб, після 20 лютого від поранень померло ще понад 20 протестувальників. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність — доНебесної Сотні.

105 Героям Небесної Сотні посмертно присвоєно звання Героя України, а трьох іноземців — громадянина Білорусі Михайла Жизневського та громадян Грузії Зураба Хурцію і Давида Кіпіані — посмертно нагороджено орденами Героїв Небесної Сотні.

17 лютого 2021 року Верховна Рада визнала Революцію Гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.

Цього року заходи відбуваються під гаслом: «Залишаємося гідними своїх героїв!»