ВІДКРИТТЯ. Християнська святиня - Туринська плащаниця не є середньовічною підробкою, а є справжнім похоронним саваном Христа, повідомила сьогодні лондонська газета «Дейлі телеграф» з посиланням на нові дослідження італійських вчених.
Туринська плащаниця.Фото ИТАР-ТАСС
У ході експериментів фахівці з Національного агентства нових технологій, енергетики та сталого розвитку Італії встановили, що «підробити відбитки людського тіла і крові на лляній тканині в часи Середньовіччя було просто неможливо, для підробки не було ні засобів, ні технологій, до того ж, відбитки мають природне походження».
У висновку вчених наголошується, що ці відбитки стали результатом потужного «вивільнення електромагнітної енергії». Тим самим, пише видання, їх висновки побічно підтверджують впевненість сотень мільйонів християн у тому, що відбитки на тканині утворилися в момент воскресіння Христа. «Ми сподіваємося, що кожен може зробити власні висновки з наших нинішніх досліджень», - зазначили італійські фахівці.
Легендарна Туринська плащаниця тривалий час зберігалася в одному з храмів Константинополя. Після розграбування столиці Візантії хрестоносцями, плащаниця була привезена до Франції, а звідти потрапила до Італії. Зараз святиня знаходиться в соборі Святого Іоанна Хрестителя в Туріні. Згідно з переказами, в цей саван Йосип Аримафейський загорнув тіло Ісуса Христа після його хресних страждань і смерті. На савані залишилися відбитки Ліка і Тіла, а також Крові. Зараз вчені встановили, що вони справжні.