З 1992 по 1994 роки я працювала лікарем-психіатром поліклінічного відділення Павлоградської районної лікарні. З 1994-го працювала на посаді дільничного лікаря-психіатра Спеціалізованої медико-санітарної частини № 7 міста Павлограда. У 2002-му була переведена на посаду лікаря-психіатра психоневрологічного кабінету поліклініки, де працюю донині.

У Пенсійному фонді Павлограда при розрахунку стажу в подвійному розмірі зарахували лише час з 2002-го по 2013 рік. А період роботи лікарем-психіатром з 1992-го по 2002-й зараховувати у подвійному розмірі відмовилися.

Чи маю право на зарахування стажу за період 1992—2002 років у подвійному розмірі?

В. БІЛОВОЛ,
м. Павлоград Дніпропетровської області

Владислав МАШКІН,
директор департаменту пенсійного забезпечення ПФ:

— Відповідно до пункту «є» статті 55 Закону «Про пенсійне забезпечення» (далі — закон) право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення за наявності спеціального стажу роботи від 25 років за переліком, що затверджує Кабінет Міністрів, незалежно від віку.

Перелік закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджено постановою Кабінету Міністрів від 04.11.1993 року № 909 (зі змінами).

Статтею 60 закону передбачено, що роботу у психіатричних закладах охорони здоров’я зараховують до стажу роботи у подвійному розмірі.

Відповідно до статті 1 Закону «Про психіатричну допомогу», психіатричний заклад — це психоневрологічний, наркологічний чи інший спеціалізований заклад, центр, відділення тощо всіх форм власності, діяльність яких пов’язана з наданням психіатричної допомоги.

Згідно з трудовою книжкою, копія якої додана до звернення, ви у період з 1992 року по 2002 рік працювали на посаді лікаря-психіатра Павлоградської центральної районної лікарні та Спеціалізованої медико-санітарної частини № 7.

Оскільки у вашій трудовій книжці не зазначено, що ви працювали в психіатричному закладі охорони здоров’я, вказаний вище період під час призначення пенсії за вислугу років до спеціального стажу буде зараховано в календарному обчисленні.

Додатково повідомляю, що за попереднім підрахунком, згідно з трудовою книжкою, ваш спеціальний стаж, що дає право на призначення пенсії за вислугу років, становить 33 роки 1 місяць 11 днів, у тому числі період роботи в психоневрологічному кабінеті поліклініки, обчислений з урахуванням статті 60 закону.

Згідно зі статтею 7 закону, пенсії за вислугу років призначають при залишенні роботи, яка дає право на цю пенсію.

Враховуючи вищевикладене, право на призначення пенсії за вислугу років ви набудете при залишенні роботи, яка дає право на цю пенсію, та зверненні до управління Пенсійного фонду за місцем проживання із заявою та відповідними документами.