Більше українців отримають допомогу Під час чергового засідання Кабінету Міністрів урядовці ухвалили постанову, якою дозволили здійснювати додаткові виплати від міжнародних організацій жителям територій, які окуповані, деокуповані або розташовані в зоні активних бойових дій.Як прокоментував Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, постанова врегульовує питання обліку внутрішньо переміщених осіб, розширює програми виплат для українців, які не мають статусу внутрішньо переміщеної особи.
Коли кривдник живе поручЩе донедавна в законодавстві не було такого поняття, як домашнє насильство, а трактували його як «сімейну сварку». Такі дії розглядали як хуліганство. Стаття 126-1, якою було доповнено Кримінальний кодекс України в новій редакції, чинна вже понад рік. У законі з’явився термін «домашнє насильство», а законодавча база ще формується. Із 2019 року закон про протидію домашньому насильству чітко визначає, що таке насильство, які його форми, як боротися з цим злом та кого наділено повноваженнями для його припинення.
Дороги зв’язують країну під час війниПриємна новина: державна траса М-03 на ділянці між Києвом та Полтавою знову проїзна. Водії з Полтави та області тепер можуть безперешкодно, економлячи час, їздити у столицю й назад. Це стало можливим завдяки тому, що поблизу села Борщів на Київщині проклали тимчасову об’їзну дорогу поряд зі зруйнованим мостом через річку Трубіж. Раніше водіям доводилося їхати через Переяслав.
Ексдепутатка Європейського парламенту Ребекка Гармс: «Німецькі політики не хотіли бачити очевидного»Ребекка Гармс добре відома багатьом у нас як справжній Друг. Німецька політикиня (партія «Союз 90/Зелені»), член Європейського парламенту (2004—2019 рр.), колишня співголова делегації у Парламентській асамблеї ЄВРОНЕСТ. Україна завжди належала до політичних пріоритетів Гармс під час її роботи у Брюсселі. Вона бувала частим гостем у нашій країні, підтримала своєю присутністю Майдан. Нагороджена орденом Княгині Ольги III ступеня та відзнакою Президента України. За її проукраїнськість росія оголосила ГАРМС у 2014 році персоною нон-грата.
Що треба знати, щоб не стати жертвою торгівців людьмиЩе до початку російського вторгнення в Україну, яке призвело до масового виїзду за кордон мільйонів біженців, українці були серед представників десяти найбільш експлуатованих націй у світі. Фахівці передбачають, що масове прибуття за кордон з України переважно жінок і дітей, які дуже швидко залишили домівки і, як правило, не мають достатніх фінансів для проживання, закордонних знайомих, не знають іноземної мови, призведе до стрімкого зростання кількості жертв торгівлі людьми.
«Ми стоїмо на варті вашого здоров’я в той час, коли Збройні сили України стоять на варті нашої безпеки»Черкаси протягом війни стали не лише транзитним пунктом на шляху тих, хто тікає від війни, а й домівкою для багатьох із них. Точної кількості таких людей в області чиновники назвати не можуть, адже цифри змінюються щодня, але лік іде на сотні тисяч. Одна з важливих галузей, яка, попри всі складнощі, стабільно працює, — охорона здоров’я. Саме працівники лікарень, поліклінік, амбулаторій, ФАПів та санаторіїв опікуються тими, хто прибуває з гарячих точок на карті України, та фахово їм допомагають.
У Пекіні розпочалися ХХІV зимові Олімпійські ігриУчора відбулась урочиста церемонія відкриття Ігор-2022 на національному стадіоні «Пташине гніздо».Девіз Олімпіади-2022 «Разом заради спільного майбутнього» — це китайська інтерпретація нещодавно переглянутого олімпійського девізу «Швидше, вище, сильніше — разом». Він, на думку організаторів, відображає здатність Ігор долати глобальні виклики, демонструє єдність і колективні зусилля, втілюючи основні цінності олімпійського руху.
Які регіони не готові до третього етапу пом’якшення карантинуНа своїй сторінці у Фейсбук уряд поінформував, які карантинні обмеження послаблено з 1 червня, та які регіони до цього поки що не готові.