На старті сочинської Олімпіади медаль у буквальному значенні слова вислизнула з рук лідера нашої біатлонної збірної. Як це часто буває навіть у майстрів екстра-класу, Валя пустила в «молоко» останню десяту кулю. У швидкоплинному спринті це можна порівняти хіба що з незабитим пенальті у футболі. Фатальна помилка на стійці відразу відкинула студентку Сумського педуніверситету на дванадцяте місце.
Як відзначали після фінішу фахівці, нашій біатлоністці варто було перед останнім пострілом витримати більшу паузу. Добре, що у вирішальний момент лідера підстрахувала її сестра: Віта зі снайперською точністю закрила всі мішені і піднялася на третю сходинку п’єдесталу.
На виході з вогневого рубежу Валя Семеренко поступалася лише Дар’ї Домрачовій з Білорусі, натомість випереджала переслідувачів на цілу вічність: 13 секунд. До омріяного сочинського п’єдесталу залишалося пробігти лиш понад кілометр. Але саме на підході до стадіону запас сили у 28-річної спортсменки вичерпався. Валя лише п’ята, Віта фінішувал десятою, Олена Підгрушна: 22-ю.
Чемпіонкою стала білоруска Дар’я Домрачова, яка до «бронзи» Ванкувера додала «золото» сочинської проби. Вона починала перс’ют лише дев’ятою, майже на півхвилини пізніше за лідера Анастасію Кузьміну зі Словаччини. А на дистанції створила справжнє диво: на фініші майже на 38 секунд випередила лідера загального заліку Кубка світу Туру Бергер. Бронзова медаль у Теї Грегорін. Це перша нагорода Словенії в цьому виді спорту на Олімпійських іграх.
На жаль, достроково закінчилося спортивне свято для наших фігуристів. Коротка програма у виконанні спортивної пари з Києва — 16-річної Юлії Лаврентьєвої і 22-річного Юрія Рудика — на суддів особливого враження не справила. Столичні спортсмени фінішували на останньому, двадцятому місці.
Виграли коротку програму росіяни Тетяна Волосожар та Максим Траньков. Російська пара в рідних стінах встановила новий світовий рекорд, отримавши від арбітрів фантастичну суму балів: 84,17. Вони на 0,19 перевищили своє досягнення, встановлене 17 січня на чемпіонаті Європи в Будапешті.
ПРЯМА МОВА
бронзова призерка в спринті:
— Коли після останньої стрільби побачила сестру на другій позиції, дуже зраділа. У голові промайнуло: «Які щасливі будуть наші батьки, коли і Валя підніметься на олімпійський п’єдестал». Радість виявилася передчасною. Коли пізніше запитала сестру, що сталося на фінішному відрізку гонки, вона тільки розвела руками. Попри те, що в двох перегонах Валя залишилася без медалей, вона налаштована дуже серйозно. Впевнена: в індивідуальній гонці і мас-старті вона битиметься до кінця.
Сама я задоволена десятим місцем у гонці переслідування. Опинитися в топ-десятці в двох перегонах поспіль: це теж серйозний успіх.
головний тренер збірної України з біатлону:
— Навколо двох стартових гонок — спринтерської та переслідування — завжди великий ажіотаж. Дуже рідко спортсмени, які виборюють нагороду у спринті, посідають призові місця у перс’юті. У неділю Віта подарувала країні бронзову медаль, яку ми чекали протягом восьми років. Сьогодні Валя була дуже близька до місця на п’єдесталі — всю дистанцію вона йшла рівно, але на фінішному колі різко здала. Чому? Пояснити причину може тільки сама Валя Семеренко.
Позаду залишилася лише третина олімпійського шляху в Сочі. Я завжди намагаюся дивитися в майбутнє з оптимізмом.