Економічний розвиток країни багато в чому залежить від фінансової обізнаності населення. Так вважають на Дніпропетровщині. Тому й почали розробляти спеціальний інформаційний портал у співпраці з Дніпропетровською облрадою, Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та громадськими організаціями. За допомогою цього інформ-ресурсу і навчатимуть жінок Придніпров’я фінансовій грамотності, розширюватимуть їхні підприємницькі та лідерські можливості.
«Одна з причин, які стримують розвиток підприємництва на Дніпропетровщині, — низька фінансова грамотність населення. Практика показує, що курси фінансової грамотності потрібні більшості жителів області. А якщо говорити в масштабах держави, то від рівня фінансової грамотності країни багато в чому залежить її економічний розвиток, — підкреслює голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод.
Насамперед, новий інформаційний ресурс розрахований на жінок із сільської місцевості і тих, які належать до вразливих верств населення (це вдови, одинокі матері, сироти, інваліди, пенсіонери, домогосподарки, багатодітні жінки). Також скористатися необхідною інформацією чи отримати консультації у режимі онлайн зможуть і жінки, які вже мають підприємницький досвід або планують створити власний бізнес. На сайті можна дізнатися про семінари, тренінги з підготовки бізнес-проектів. Крім того, ліквідувати білі плями у фінансовій абетці допоможуть знання щодо раціонального розпорядження сімейним бюджетом, користування банківськими послугами, основ бізнес-планування та маркетингу, управління кадрами тощо.
За концепцією проекту впливати на роботу і наповнення сайту зможуть і самі користувачі. Таким чином створять максимально дієвий майданчик для обміну корисним досвідом між жінками за всіма напрямами фінансового «лікнепу». А найактивнішим учасницям нададуть практичну допомогу в реалізації бізнес-ідей. Нині розробники порталу корегують його концепцію разом із жіночим активом області. А реалізувати проект заплановано на початку наступного року.
Наталія ОЛЕКСАНДРОВА
для «Урядового кур’єра»